Повітряні сили обрали пілотів, які готові навчатися на західних винищувачах. Тепер черга партнерів
Повітряні сили визначили групу пілотів, які готові розпочати навчання на сучасних західних винищувачах. Україна сподівається, що партнери якомога швидше визначаться з типом літаків, які можуть надати нашій державі.
Про це в етері телемарафону заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук визначив групу з десятків пілотів, які можуть «хоч завтра» виїхати та навчатися. Потрібно лише визначитися з технікою, яку Україні готові надати партнери, каже Ігнат.
За його словами, винищувачі мають великий спектр ракет, які можуть працювати на різних дальностях. Проте радянська авіація, яка є сьогодні в України, не відповідає «військовим загрозам країни-окупанта, яка обстрілює Україну потужними крилатими ракетами».
Тому, як наголосив речник, питання винищувачів західного зразка — «дуже нагальне, яке потрібно порушувати». Для цього на всіх напрямках працюють дипломатія і військово-політичне керівництво, додав Ігнат.
Літаки для України
Наприкінці липня міністр оборони Словаччини Ярослав Над заявив, що його країна може передати Україні 11 своїх винищувачів МіГ-29. Радянські літаки мають замінити американськими винищувачами F-16, але вони прибудуть у країну не раніше 2024 року.
Міноборони США «попередньо досліджувало» можливість надання Україні американських винищувачів. Однак у Пентагоні наголосили, що цього не станеться найближчим часом через складність їхньої експлуатації та обслуговування.
За даними The New York Times, Військово-повітряні сили США обговорювали передання Україні флоту штурмовиків A-10 Thunderbolt II, який призначений для знищення танків, бронемашин та інших наземних цілей.
Голова американських ВПС Френк Кендалл у кількох заявах теж допускав можливість передачі А-10 Україні. А начальник штабу ВПС США генерал Чарльз Браун також говорив про передання Україні бойових літаків. Ішлося й про можливість передання Києву винищувачів F-16.