Повітряні сили ЗСУ заявили, що не проти залучити на службу іноземців

У Повітряних силах допускають, що іноземні громадяни можуть служити в авіації Збройних сил України, бути пілотами чи працівниками інженерно—авіаційного складу.

Про це заявив речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері «Суспільного».

«Якщо є військово-облікова спеціальність, така як пілот, працівник інженерно-авіаційного складу, то ці люди можуть ставати на цілком законних підставах військовослужбовцями ЗСУ. Громадянин іншої держави, але військовослужбовець ЗСУ. І долучатися на ту чи іншу спеціальність», — сказав він.

За словами Ігната, зараз українські війська експлуатують радянську техніку, тому є свої пілоти.

«Якщо в нас з’являться F-16 або інші зразки техніки, то, можливо, з’являться (іноземці — ред.). Тому що навіть досвід людей, які мають великий стаж роботи з цією технікою, знадобиться і в плані інструктажу», — сказав він.

Речник зазначив, що за понад рік повномасштабної війни до Повітряних сил зверталися тисячі людей, серед яких було «дуже багато» тих, хто пов’язаний з авіацією.

«Це українці, які працюють за кордоном на різних типах авіаційної техніки. Усі пропонували свою допомогу, щоб стати на захист України. Серед них були і громадяни інших держав», — сказав Ігнат.

Він також нагадав, що у Збройних силах є З громадян іноземних держав, які долучатися до сил Тероборони Збройних сил України сформували окремий підрозділ — Інтернаціональний легіон територіальної оборони Україниіноземний легіон, який долучається до боротьби проти російської агресії на боці України.

Винищувачі для України

В Офісі президента сподівалися, що зустріч представників країн-союзників України у форматі «Рамштайн» 14 лютого стане «авіаційною». Офіційно рішень про винищувачі для України за підсумками цього «Рамштайну» не було. А втім, в Офісі президента та Міністерстві оборони давали позитивні прогнози щодо літаків.

Міністр оборони України Олексій Резніков казав, що міжнародні партнери вже «дозріли» щодо допомоги літаками, а саме питання може бути розв'язане за один-два місяці. Проте президент США Джо Байден заявив, що поки що виключає можливість відправлення американських винищувачів до України.

Глава ОП Андрій Єрмак натякнув, що не виключає першості Великої Британії в розблокуванні постачання винищувачів для України. Британська влада казала, що може передати Україні сучасні винищувачі, але тільки після закінчення війни. Однак Велика Британія готова допомогти країнам, які передадуть Україні радянські військові літаки.