Велика Британія може передати Україні сучасні винищувачі лише після війни — Воллес

Винищувач Eurofighter Typhoon
Винищувач Eurofighter TyphoonWikimedia Commons

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що його країна може передати Україні сучасні винищувачі лише після закінчення війни.

Про це він сказав в інтерв'ю Der Spiegel, цитує Handelsblatt.

«Швидких постачань винищувачів не буде, точно не на цьому етапі війни і майже напевно не за шість місяців», — сказав міністр.

Він додав, що така позиція є консенсусом серед західних партнерів України. Каже, що сучасні винищувачі, як-от Eurofighter, можуть надати Україні лише після війни, тому що підготовка пілотів займає багато часу. Крім того, Україні потрібно мати багато техніків на землі, які обслуговуватимуть такі літаки для здійснення операцій.

А втім, Воллес зазначив, що Велика Британія готова допомогти Україні з цим «у якийсь момент». «Ми ще раз сигналізуємо про нашу рішучість допомагати Україні доти, доки це необхідно», — резюмував міністр.

Питання винищувачів

В Офісі президента сподівалися, що зустріч представників країн-союзників України у форматі «Рамштайн» 14 лютого буде «авіаційною». А міністр оборони Олексій Резніков наголосив, що після танків Україна сподівається отримати військову авіацію від партнерів.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак 9 лютого заявив, що питання далекобійної зброї та винищувачів для України вже «вирішене». Але потім відредагував пост.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що «почув від лідерів деяких держав у Європі про готовність надавати нам необхідну зброю, зокрема й літаки». Проте Bloomberg написав, що лідери держав ЄС на саміті в Брюсселі 9 лютого не дали Зеленському зобов'язань щодо постачання винищувачів. Також рішень про надання Україні винищувачів не було й за результатами «Рамштайну» 14 лютого.

А втім, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна розглядатиме питання передавання Україні літаків МіГ-29, які є на озброєнні польської армії. А в разі формування широкої авіаційної коаліції щодо F-16 Варшава обіцяє приєднатися і до неї. Також надсилання Україні радянських винищувачів розглядає Словаччина.