Працівники Amazon у 20 країнах вийдуть на страйк у «чорну п’ятницю». Що вони вимагають?
Співробітники корпорації Amazon з 20 країн світу 26 листопада у «чорну п’ятницю» вийдуть на страйк з вимогою покращити умови праці.
Про це пише Business Insider.
Протести організовують у межах ініціативи Make Amazon Pay («Змусьте Amazon платити») за підтримки 70 міжнародних профспілок та організацій. Серед них — Greenpeace, Oxfam та Amazon Workers International.
У заході мають взяти участь працівники зі сфер нафтопереробних заводів, фабрик, складів, центрів обробки даних і корпоративних офісів Amazon з 20 країн світу: Німеччини, Польщі, Іспанії, Франції, США тощо.
Організатори страйку переконані, що Amazon «ставить прибуток вище за працівників, суспільство та планету». «Amazon бере занадто багато і віддає занадто мало. Настав час змусити Amazon платити», — йдеться на сайті ініціативи Make Amazon Pay.
Що вимагають?
Співробітники компанії незадоволені умовами праці, зокрема скаржаться на тривалий робочий день, низьку оплату та складні системи оцінки ефективності. Так, деякі працівники Amazon через завантаженість не встигають ходити в туалет і використовують для цього пляшки. Компанія таку проблему визнала.
Від Amazon вимагають підвищити зарплати, гарантувати кращу безпеку роботи та припинити жорсткі системи оцінки продуктивності.
Організатори також закликають до «відплати суспільству», зокрема хочуть, щоб компанія гарантувала конфіденційність, припинила партнерські відносини з поліцією та міграційними органами, а також доклала зусиль для боротьби зі змінами клімату.
Речниця Amazon Келлі Нантел натомість відповіла, що компанія інвестує «значні кошти», зокрема і у захист клімату. Так, за її словами, компанія зобов’язалась досягти нульових викидів вуглекислого газу до 2040 року та прагне покращити конкурентоспроможність, заробітну плату та пільги.
Що відомо про Make Amazon Pay?
Рух започаткували у 2020 році. З того часу він спровокував серію страйків і протестів проти політики Amazon, зокрема через скандали, що наростали під час пандемії. Компанію звинувачували у стрімкому збагаченні, поки «працівники складів ризикували своїм життям».
Завдяки розвитку руху активізувалась діяльність профспілок Amazon. На початку цього року компанія потрапила у скандал, коли з’явилися повідомлення, що вона нібито має намір знищити профспілки.
Рух Make Amazon Pay також звинуватив компанію в ухиленні від податків. Згідно зі червневим звітом ProPublica, засновник Amazon Джефф Безос не сплачував жодних податків на прибуток у період з 2006 по 2018 рік. Наразі він є другою найбагатшою людиною у світі після Ілона Маска зі статком у близько 211 мільярдів доларів.
Автор: Маркіян Климковецький