Правоохоронці у Техасі припинять застосовувати гіпноз для розкриття злочинів. Така практика діяла з 1980-х
Техаські рейнджери, підрозділ Департаменту громадської безпеки в американському штаті Техас, припинять застосовувати метод гіпнозу для розкриття злочинів. Така практика діяла з 1980—х років, доки про це не дізналися місцеві ЗМІ.
Про це пише видання The Dallas Morning News, яке минулого року опублікувало розслідування щодо сумнівного методу розкриття кримінальних справ, який застосовували техаські рейнджери.
Журналісти виявили, що штат Техас мав одну з найбільших програм використання гіпнозу в кримінальних розслідуваннях США.
Правоохоронці застосовували гіпноз попри те, що наукові дослідження показували, що цей метод може спотворити спогади людей, до яких його застосовували. Таким чином, зазначали розслідувачі, правоохоронці могли відправити підозрюваних за ґрати, а декого й на смерть, за непідтвердженими обвинуваченнями.
Як зазначає видання, законодавці Техасу, зокрема й сенатор, роками намагалися заборонити використовувати гіпноз та подали на розгляд відповідний законопроєкт.
Після цього техаський Департамент громадської безпеки заявив, що припинив використовувати гіпноз із січня 2021 року, оскільки тепер правоохоронці покладаються на кращу слідчу практику.
«Департамент розробив більш вдосконалені методи інтерв'ю та допитів, які дають кращі результати», ㅡ сказав помічник начальника пресслужби Тревіс Консідайн.
Раді цьому були не всі. Маркс Хауелл, один із техаських правоохоронців, який практикував гіпноз, каже, що розчарований тим, що Департамент прикрив цю програму.
«Це життєздатний метод розслідування за певних обставин у певних випадках, коли у вас немає інших підстав», ㅡ сказав він.
Наразі закон Техасу досі дозволяє використовувати докази, які нібито були зібрані з гіпнозу, для використання в судах. Попри це майже половина штатів заборонила або суттєво обмежила таку практику серед правоохоронців та прокурорів.