Представниця США провела переговори з лідерами перевороту в Нігері
Заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд провела особисті переговори з лідерами військового перевороту в Нігері.
Про це повідомляє BBC.
Нуланд заявила, що переговори були «надзвичайно відвертими і місцями досить складними».
Вона зустрічалася з новим начальником штабу, бригадним генералом Мусою Салау Барму, але не говорила з лідером перевороту генералом Абдурахманом Чіані та зі скинутим президентом Мохамедом Базумом.
Базум залишається під вартою хунти, але раніше розмовляв із представниками США телефоном.
Нуланд також висловила хунті занепокоєння з приводу заяв про те, що лідери перевороту звернулися до російської приватної військової компанії «Вагнер» із проханням про допомогу у збереженні контролю над країною.
«Люди, які зробили це тут, дуже добре розуміють ризики для свого суверенітету, коли "Вагнера" запрошують», — підкреслила вона.
Країни Західної Африки збираються зустрітися в четвер, 10 серпня, щоб обговорити ситуацію в Нігері.
У Нігері дислокуються 1100 військових США. Ще 1500 солдатів має там Франція.
Більше про переворот в Нігері
Генерал Абдурахман Чіані оголосив себе новим лідером Нігеру після перевороту. Переворот почався 26 липня, коли підрозділ президентської охорони, який очолив Чіані, захопив президента Мохамеда Базума.
Мохамед Базум був обраний у 2021 році під час першої мирної, демократичної передачі влади в Нігері після здобуття незалежності від Франції в 1960 році. Базум є ключовим союзником у зусиллях Заходу боротися з джихадистами, пов’язаними з Аль-Каїдою та угрупованням «Ісламська держава» в африканському регіоні Сахель.
Західноафриканська група країн ECOWAS попереджала, що розробила план введення військ до Нігеру, якщо хунта не звільнить з ув’язнення законно обраного президента Мохамеда Базума й не передасть владу йому до кінця доби 6 серпня.
Та лідери перевороту, схоже, не хочуть поступатися владою і звернулися до російської ПВК «Вагнер» із проханням допомогти дати відсіч країнам західноафриканського блоку. Хунта заявила, що збройні сили Нігеру готові захищатися, і закрила повітряний простір.