Прем'єр уточнив свою заяву про постачання води в Крим
Новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль уточнив свою заяву щодо постачання Україною води в анексований Крим.
Напередодні він заявив, що воду Крим потрібно подавати, адже там живуть українці.
«Питання подавання води в окупований Крим — це не питання торгівлі з окупантом, це не питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть в Криму. Неподача туди води призведе до гуманітарної катастрофи. Там живуть українці, ми не перекриємо воду для українців», — сказав Шмигаль в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1». Він додав, що «Крим — це Україна», а окупант не може нести відповідальність за українців, які там живуть.
Після ефіру та шквалу критики, яку викликала його заява, прем'єр уточнив, що уряд України не може подавати воду в окупований Росією Крим до деокупації півострова і повернення його до складу України.
«Позиція залишається незмінною: ми хотіли би подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної змоги робити цього до деокупації півострова та повернення його до складу України», — наголосив Шмигаль.
«Уряд не забуває про українців, які живуть на території тимчасово окупованого українського Криму. Ми хочемо допомагати цим людям. Ми хочемо, щоб вони відчували, що ми піклуємося про них. Справді, з технічних причин поділити воду, яка піде людям і воду, яка піде на військові бази, неможливо», — пояснив він.
Він також додав, що формат ток-шоу не найкращий, аби обговорювати складні питання.
Раніше голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що погодився б відновити водопостачання в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу.
Водночас секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вважає, що Україна не може постачати воду в анексований Крим.
Як повідомлялося 5 лютого 2020-го, в анексованому Сімферополі питної води залишилося на 90-100 днів. Окупаційна влада заявила, що планує відключити гаряче водопостачання та обмежити постачання холодної води. У трьох водосховищах, з яких подають воду в місто, накопичено на 25-28 мільйонів кубометрів води менше, ніж минулого року через недостатню кількість опадів.
Постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич зазначив, що Україна не планує відновлювати водопостачання до Криму. Він додав, що «вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації».
16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».