Президент ПАР заразився коронавірусом, він — «у доброму гуморі»
69—річний президент Південно—Африканської Республіки Сиріл Рамафоса отримав позитивний результат тестування на коронавірус. Зараз він проходить курс лікування, має легкі симптоми.
Про це повідомила пресслужба президента.
Глава держави отримав позитивний результат тесту 12 грудня, коли йому стало зле після участі в заході в Кейптауні.
«Президент перебуває у доброму гуморі, але за ним спостерігає Південноафриканська військова служба охорони здоров’я національних сил оборони», — вказує пресслужба Рамафоса.
Там додають, що очільник ПАР має обидва щеплення проти коронавірусу. Зараз він перебуває на самоізоляції в Кейптауні й делегував усі обов’язки на наступний тиждень своєму заступнику Девіду Мабузі.
Де він бував в останні дні?
В Офісі Сиріла Рамафоса вказують, що він нещодавно відвідував чотири західноафриканські країни, зокрема Сенегал. Однак президент та південноафриканська делегація пройшли тестування на COVID-19 у всіх країнах. Вони повернулися до ПАР 8 грудня і там підтвердили негативні тести.
Засідання в Кейптауні, на якому стало зле главі держави, як стверджують у його пресслужбі, проводилося з дотриманням правил охорони здоров’я, які стосуються гігієни рук, носіння масок та соціального дистанціювання.
«Президент Рамафоса каже, що його інфікування є застереженням для всіх людей у країні щодо важливості вакцинації та пильності до зараження. Вакцинація залишається найкращим захистом від важких захворювань і госпіталізації», — додали у пресслужбі.
Який штам розповсюджується у ПАР?
Штам, який наразі має назву B.1.1.529, або «Омікрон», уперше виявили в Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — у мандрівника з Південної Африки. Науковці заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проникає в клітини та розмножується.
Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Саме тому науковці занепокоєні, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.