Президент Таджикистану заявив про перемогу над коронавірусом у країні

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон заявив, що країні вдалося перемогти коронавірус. Однак додав, що громадянам поки розслаблятися не варто.

Про це повідомила таджицька служба «Радіо Свобода».

Президент наголосив, що попри перемогу над вірусом громадяни не мають розслаблятися та забувати про правила особистої та громадської гігієни. Зокрема, Рахмон закликав людей дотримуватися всіх вказівок влади щодо заходів безпеки під час відвідування мечетей.

Однак експерти скептично ставляться до офіційної статистики. На їх думку, масштаби поширення і смертності від коронавірусної хвороби набагато вищі, ніж стверджує МОЗ.

Ситуація із COVID-19 в Таджикистані

Як свідчать дані з карти Університету Джонса Гопкінса, з початку пандемії у Таджикистані зафіксували 13 308 випадків коронавірусного захворювання, 90 із них закінчилися летально. Водночас 13 218 людей вже одужали. Таким чином офіційно у країні наразі немає жодного інфікованого коронавірусом.

Про невідповідність офіційної статистики та реальної ситуації таджицька служба «Радіо Свобода» писала ще у жовтні. Як запевнили журналісти, влада країни, ймовірно, вже тоді приховувала реальну ситуацію із COVID-19.

Так, поки Міністерство охорони здоров’я країни заявляло про зниження кількості хворих на коронавірус у порівнянні попередніми місяцями, багато медиків говорили про зовсім інше. Офіційні дані ставили під сумнів публікації родичів і близьких померлих від COVID-19.

Через відсутність хворих в офіційній статистиці влада країни вирішила з першого лютого дозволити громадянам відвідувати мечеті — однак лише у захисних масках. Однак такий ретельний контроль за масками у Таджикистані є не всюди.

Як зазначають громадяни, влада не настільки ретельно контролює дотримання карантинних правил у громадському транспорті та ринках, де їх часто порушують.

Статистику можуть приховувати лише у Таджикистані?

Таджикистан є вже не першою територією, очільників якої підозрюють у приховуванні ситуації з COVID-19. Зокрема, про випадки коронавірусу досі не повідомила влада Туркменістану. Хоча видання Turkmen.news пише, що йому вдалося достовірно підтвердити 51 летальний випадок від коронавірусної хвороби.

Не викликає значної довіри у фахівців і інформація щодо поширення коронавірусу у КНДР. Так, з початку пандемії Пхеньян не повідомив про жодного хворого на COVID-19.

Крім того, у березні уряд України звинуватив у приховуванні ситуації із COVID-19 окупаційну адміністрацію в окремих районах Донецької і Луганської областей, а також у Криму.