Окупаційна «влада» в окремих районах Донецької і Луганської областей, а також у Криму приховує від місцевих мешканців реальний стан захворюваності на коронавірус.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Станом на 30 березня окупаційна адміністрація в ОРЛО визнала наявність одного інфікованого коронавірусом, в ОРДО жоден випадок не підтверджують. При цьому тестування на коронавірус фактично не здійснюється через брак тестових систем», — йдеться у повідомленні.

Там додають, що діагностику в поодиноких випадках проводить лише для представників окупаційної адміністрації та військових.

Також зазначають, що лікарів окупованих територій змушують підписувати зобов’язання про нерозголошення реального стану захворюваності: «Частина медиків де-факто перебуває у режимі самоізоляції разом з родинами, що підтверджує наявність серйозних проблем».

Пацієнтам з вираженими симптомами зараження коронавірусом встановлюють діагноз ГРВІ. За даними Мінінтеграції, наразі нараховується приблизно 10 тисяч хворих на ГРВІ, частина з яких вже має ускладнення у вигляді пневмонії.

Відомство закликає міжнародні гуманітарні організації посилити моніторинг ситуації щодо медичного забезпечення мешканців окупованих територій та інформувати міжнародну спільноту про порушення окупаційною владою права людини на життя та здоров’я.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на 22:00 30 березня в Україні офіційно зареєстрували 548 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.
Поділитись: