Президент Туреччини розпорядився вислати послів США і ще 9 країн, які закликали звільнити з в'язниці підприємця
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган доручив оголосити персонами нон грата дипломатів 10 західних держав, зокрема й США. Вони перед тим закликали звільнити з в’язниці підприємця Османа Кавалу, якого засудили за причетність до спроби держперевороту у 2016 році.
Про це повідомляє «Анадолу».
Ердоган заявив, що доручив Міністерству закордонних справ вислати з Туреччини очільників дипломатичних відомств Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Нової Зеландії, Норвегії, США, Фінляндії, Франції та Швеції.
Турецький президент вважає, що ті повинні «або зрозуміти становище Туреччини, або поїхати». «Тут вам не племінна держава, як ви могли подумати. Це — Туреччина», — сказав Ердоган під час виступу в центральній провінції Ескішехір.
У посольстві Норвегії в Анкарі повідомили Reuters, що не отримували заяв щодо вислання дипломата. «Наш посол не зробив нічого, що б обґрунтовувало його вислання. Ми продовжимо закликати Туреччину дотримуватися демократичних стандартів і верховенства права», — заявила установа.
18 жовтня 2021 року посольства згаданих десяти країн оприлюднили ідентичні заяви, в яких закликали Анкару звільнити підприємця й правозахисника Османа Кавалу. Зокрема вони заявили, що постійна судова тяганина у справі Кавали «кинула тінь на повагу до демократії, верховенства права й прозорість судової системи Туреччини».
Після цього Міністерство закордонних справ Туреччини викликало до себе очільників десяти посольств і заявило, що заява є втручанням у внутрішні справи країни.
Хто такий Осман Кавала?
Турецький підприємець, дипломат і правозахисник. Його звинувачують у причетності до невдалої спроби перевороту в Туреччині у 2016 році. Раніше Кавалу також називали причетним до протестів 2013 року, внаслідок яких загинули дев’ятеро людей, але у 2020 році звинувачення зняли.
Кавала заперечує звинувачення проти себе. У 2019 році Європейський суд з прав людини заявив, що обґрунтованих доказів провини підприємця немає, і закликав звільнити його. Анкара відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ, заявивши, що їх часто ігнорують, а підвищена увага західних країн до справи Кавали є «подвійними стандартами».