Президенти України, Литви та Польщі підписали спільну заяву через визнання Росією «Л/ДНР»
Президент Володимир Зеленський зустрівся у Києві з президентами Литви та Польщі Ґітанасом Науседою та Анджеєм Дудою, які прибули до України, щоб висловити солідарність. Очільники країни заявили, що одностайні в оцінці дій Росії на Донбасі, і підписали спільну заяву щодо визнання самопроголошених «Л/ДНР».
Про це повідомили в Офісі президента.
У спільній заяві президенти засудили рішення РФ визнати самопроголошені «республіки» на тимчасово окупованих територіях України та заявили, що правових наслідків воно не має.
«Цей неспровокований агресивний крок Росії є черговим грубим порушенням основоположних норм і принципів міжнародного права... Росія свідомо і в односторонньому порядку вийшла з Мінських домовленостей і відтак несе повну відповідальність за подальше погіршення безпекової ситуації на місцях», — ідеться в документі.
Крім цього, лідери України, Литви та Польщі закликали міжнародну спільноту «вжити рішучих і далекосяжних кроків», зокрема запровадити санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».
Президенти Литви та Польщі підтвердили, що стоять на боці України, повністю схвалюють і підтримують її зусилля з конфлікту дипломатичним і мирним способом.
«Україна заслуговує на нашу найпотужнішу підтримку своїх європейських і євроатлантичних прагнень, що відповідає волевиявленню та вибору українського народу. Литва і Польща підтверджують свою підтримку європейської перспективи України...», ㅡ зазначено в заяві.
Також президенти підкреслили, що Україна заслуговує на статус кандидата на членство в ЄС, і Литва з Польщею підтримуватимуть українців в досягненні цієї мети.
Допомога партнерів
На тлі загрози повномасштабного російського вторгнення багато західних країн, зокрема й Литва з Польщею надають Україні військову допомогу. Наприкінці 2021 року глави міністерств оборони країн Балтії висловили одностайну думку щодо необхідності підтримувати Україну постачанням озброєння.
У грудні міністр оборони Литви заявив, що його країна готова всіма способами підтримувати Україну на тлі ймовірного нового вторгнення Росії — навіть передати Україні летальну зброю. Країна передала нам партію зенітно-ракетних комплексів Stinger та боєприпаси оборонного призначення.
23 лютого уряд Литви схвалив надання Україні термінової допомоги, зокрема озброєння та засобів цивільного захисту на 1,8 мільйона євро. Окрім того, Литва з-поміж інших країн погодилася підтримати членство України в ЄС, а ще — офіційно називає Росію стороною конфлікту на Донбасі, а не посередником.
Польща також погодила безплатну військову допомогу Збройним силам України, і разом із Великою Британією запустила новий тристоронній формат співпраці, спрямований на зміцнення безпеки нашої країни на тлі російської агресії та розвиток торгівлі між державами.