Прихильники Трампа оголосили бойкот Coca-Cola. Тому що компанія засудила зміни до виборчого законодавства у Джорджії
45—ий президент США Дональд Трамп, а слідом за ним і його прихильники оголосили, що бойкотуватимуть продукцію компанії Coca—Cola. Її керівник засудив ухвалені республіканцями наприкінці березня зміни до виборчого законодавства штату Джорджія.
Про це повідомляє Newsweek.
У своїй заяві 1 квітня Трамп закликав бойкотувати компанії та організації, які публічно засудили рішення контрольованого Республіканською партією законодавчого органу штату Джорджія щодо змін у виборче законодавство.
Зокрема, Трамп назвав авіаперевізника Delta, професійну бейсбольну лігу США MLB та Coca-Cola, виконавчий директор якої Джеймс Квінсі до того говорив, що компанія «розчарована результатами голосування за зміни до виборчих законів Джорджії».
Після цього заклик Трампа підхопили в соцмережах. Coca-Cola назвали «Wokea-Cola» (гра слів зі словом «woke», яким позначають «лібералізм» у негативному сенсі), а напій на знак бойкоту пропонують замінити на Pepsi.
Серед коментаторів, які долучилися до закликів бойкотувати Coca-Cola — голова Американської консервативної спілки США Мет Шлеп, якого називають наближеним до Трампа і його адміністрації за президентства останнього.
Так а що в тих змінах до виборчого законодавства?
Наприкінці березня законодавчий орган Джорджії ухвалив, а губернатор штату Браян Кемп — за годину по тому затвердив зміни до виборчого законодавства штату.
Серед іншого, зміни забороняють встановлювати урни для дострокового голосування на вулицях, кваліфікує роздавання води чи їжі в чергах на голосуванні як кримінальний злочин, а також надає право законодавцям назначати більшість членів (три з п’яти) в раду штату з питань виборів.
Крім того, разі другого туру (якщо жоден із кандидатів не набрав понад 50% голосів) він проводитиметься через чотири тижні (а не дев’ять, як було), а строк дочасного голосування скорочується з трьох тижнів до одного.
Республіканці, які контролюють законодавчий орган і виконавчу владу Джорджії, стверджують, що зміни спрямовані на боротьбу з фальсифікаціями під час голосування, передусім дочасного.
Слід згадати, що в Джорджії на вимогу Трампа тричі перераховували голоси на президентських виборах 2020 року — 45-ий президент так само заявляв, що через дострокове голосування у нього вкрали голоси. Крім того, Трамп нібито телефонував губернатору Джорджії з вимогою «знайти голоси» для його перемоги у штаті.
Водночас Демократи кажуть, що законодавчі зміни суттєво обмежують права виборців, передусім темношкірого населення: урнами для дочасного голосування на вулицях користувалися переважно афроамериканці. До критики закону долучилися чинний президент США Джо Байден і його попередник-демократ Барак Обама.