WP: Трамп вимагав від влади Джорджії «знайти» достатньо голосів для скасування результатів виборів

Чинний президент США Дональд Трамп телефоном вимагав від секретаря штату Джорджія республіканця Бреда Раффенспергера «знайти» достатньо голосів, щоб скасувати результати виборів у штаті, де переміг Джо Байден. Також натякав йому на «кримінальну відповідальність» за нібито приховування фальсифікацій.

Про це 3 січня повідомила газета The Washington Post з посиланням на аудіозапис розмови американського лідера з представниками влади Джорджії, яка опинилася у її розпорядженні. Її фрагменти видання опублікувало у себе на сайті.

Повідомляється, що годинна телефонна розмова відбулася 2 січня. У ній Трамп нібито вимагає від Раффенспергера та його юридичного радника Раяна Джермані перерахувати голоси для скасування результатів виборів.

«Я просто хочу знайти 11780 голосів … Тому що ми перемогли у штаті», — стверджував Трамп.

Водночас Раффенспергер заклики Трампа відкинув: «Що ж, пане президенте, проблема в тому, що у вас неправильні дані».

Під час розмови Трамп вкотре заявив, що вибори у штаті були сфальсифіковані, і якщо Раффенспергер та Джермані не знайдуть нібито знищені бюлетені, то вони будуть співучасниками злочину.

«Ви знаєте, що вони зробили, і не повідомляєте про це. Ви знаєте, це злочин, це кримінальний злочин. І знаєте, цього не можна допустити. Це великий ризик для тебе і для Раяна, твого адвоката. Це великий ризик», — сказав Трамп Раффенспергеру.

Водночас чиновники наполягали під час розмови, що фальсифікацій, про які говорить Трамп, не було.

Зазначимо, що у Джорджії голоси уже повторно перераховували і перемогу там здобув демократ Джо Байден.

Важливий штат

Варто зазначити, що аудіозапис розмови опублікували за кілька днів до другого туру виборів до Сенату США. Вони заплановані на 5 січня.

До виборів у листопаді більшість у Сенаті була у Республіканської партії (53 голоси проти 47 у демократів). За підсумками виборів 50 місць наразі у республіканців, 48 у демократів. Ще два сенатори оберуть у Джорджії у другому турі, оскільки в першому ніхто з кандидатів не набрав понад 50% голосів.

Якщо обидва мандати дістануться демократам, обидві партії отримають по 50 місць і вирішальним стане голос віцепрезидентки Камали Харріс від Демократичної партії.

Погодження від Сенату потрібно для затвердження законів і ключових призначень в уряді. Отримавши контроль над верхньою палатою Конгресу, Байден зможе проводити свою політику у сфері захисту клімату, охорони здоров'я тощо. Якщо контроль збережуть республіканці, вони зможуть блокувати ініціативи президента.

Трамп не визнає результатів виборів

Після президентських виборів у США 6 січня Конгрес — американський парламент — має формально затвердити результати президентських виборів. Йдеться про голосування колегії виборників, яка віддала більшість голосів (306) Байдену і меншість (232) — Трампу.

Водночас Трамп нині намагається вплинути на республіканських чиновників та підірвати результати виборів. Раніше він запрошував лідерів республіканського штату Мічиган до Білого дому, тиснув на губернатора Джорджії Браяна Кемпа, закликаючи його спробувати замінити виборців цього штату, і попросив спікера Палати представників Пенсільванії допомогти отримати більшість голосів у штаті.

Нині багато республіканців обіцяють оскаржити голосування колегії виборників за Байдена. І хоч у республіканців немає голосів, щоб не дати Байдену стати президентом, Трамп закликає своїх прихильників 6 січня приїхати до Вашингтона протестувати проти результатів виборів.