Примирення у Судані: військові домовилися про розподіл влади із опозицією

Військові, що перебувають при владі в Судані, та опозиція досягли угоди про розподіл влади протягом перехідного періоду до виборів.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Це означає вихід країни із політичної кризи: після усунення від влади авторитарного президента Омара аль-Башира протестувальники кілька місяців домагалися передачі влади від військових цивільному уряду. Тепер сторони домовилися про створення спільної військово-громадянської ради, яка керуватиме країною три найближчі роки.

Угоду привітали прихильники опозиції: вони вийшли на вулиці Хартума, столиці Судану після оголошення результатів переговорів. 8 липня тут відбудеться урочисте підписання тексту угоди в присутності міжнародних посередників, серед яких Африканський Союз, Ефіопія, Ліга арабських держав, США, Велика Британія та Норвегія.

Згідно з угодою, 5 місць у раді буде надано військовим, ще 5 — цивільним особам. Ще одне додаткове місце буде надано цивільному, кандидатуру якого погодять обидві сторони. Також чинна Перехідна військова рада і цивільні домовилися про «прозоре й незалежне розслідування» силового розгону мирних демонстрацій у Хартумі 3 червня, коли було вбито десятки протестувальників.

Нагадаємо, 11 квітня в Судані стався військовий переворот: Міністерство оборони Судану оголосило про відсторонення від влади президента країни Омара Хасана аль-Башира, який був главою держави майже 30 років. Армія взяла владу у свої руки на 2-річний перехідний період. Армія на чолі з міністром оборони Авадом ібн-Ауфом арештувала аль-Башира та його найближче оточення. В країні почалися масові протести: опозиція вимагала передати владу від військових цивільному уряду.