Міністерство оборони Судану оголосило про відсторонення від влади президента країни Омара Хасана аль-Башира, який був главою держави майже 30 років. Армія взяла владу у свої руки на 2-річний перехідний період.

Про це в ефірі державного телебачення повідомив міністр оборони Авад Ібн Оуф.

За його словами, в країні запроваджений надзвичайний стан, який триватиме 3 місяці. Глава Міноборони зазначив, що Судан страждає від «поганого управління, корупції та відсутності судочинства», а також вибачився за вбивства і насильство, «які мали місце».

Оуф додав, що конституція країни тимчасово призупинена, пункти пропуску на кордоні закриті на невизначений термін, а повітряний простір Судану закрили на 24 години. Служба безпеки країни оголосила про звільнення всіх політичних в’язнів.

Місцеперебування відстороненого від посади президента наразі не розголошується. Раніше ЗМІ повідомили, що повалений глава держави перебуває під домашнім арештом у президентському палаці. 

Омар Хасан аль-Башир є об’єктом міжнародного ордеру, виданого Міжнародник кримінальним судом. Його звинувачують у військових злочинаюх та злочинах проти людяності через етнічні чистки в західному регіоні Дарфур.

10 квітня в Хартумі, столиці Судану відбулися масові антиурядові протести, внаслідок яких загинуло 11 людей. Аби розігнати демонстрантів, поліція застосувала сльозогінний газ. На 11 квітня був запланований пропрезидентський мітинг, який мав відбутися під гаслами «Стабільність та безпека для Судану!», втім його скасували, оскільки вимогу протестувальників задовольнили.

Президент Омар Хасан аль-Башир захопив владу внаслідок безкровного перевороту у 1989 році. Від часів здобуття Суданом незалежності в 1956 році він найдовше перебував при владі.

З грудня 2018 у Судані тривають протести. Їх спровокувала спроба уряду країни підвищити ціну на хліб, а також економічна криза, яка призвела до дефіциту палива. Опозиційні політичні діячі закликали військових посприяти припиненню тридцятирічного правління президента Башира.

Нагадаємо, нещодавно в Алжирі також відсторонили від влади президента, який очолював країну 20 років.

Поділитись: