Донька правителя Дубая заявила, що батько тримає її в заручницях. ООН обіцяє втрутитись у ситуацію

Дочка правителя міста Дубай, принцеса Латіфа Аль Мактум, звинуватила свого батька в тому, що він тримає її в заручницях після невдалої втечі з країни у 2018 році. В Організації Об'єднаних Націй пообіцяли обговорити цю ситуацію в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Як повідомляє BBC, 35-річна принцеса після невдалої втечі таємно надсилала своїм друзям відеоповідомлення, які вона записувала на смартфон у ванній кімнаті — за словами дівчини, це єдине місце, де вона може зачинити двері.

«Я заручниця, я невільна. Моє життя не в моїх руках... Я перебуваю на віллі, яка перетворилася на в'язницю. Усі вікна за ґратами. На вулиці є п'ятеро поліцейських, усередині будинку — ще двоє. Я не можу вийти надвір подихати свіжим повітрям», — зізнавалася Латіфа.

Журналісти отримали відео, де принцеса розповідає, що силовики вкололи їй щось під час невдалої спроби втечі й повернули назад, хоча вона просила їх цього не робити.

Друзі Латіфи заявили, що вона припинила надсилати їм повідомлення. Тому вони закликали ООН втрутитися в ситуацію.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини заявило, що обговорить із лідерами ОАЕ затримання та стан принцеси. Адже раніше офіційно повідомляли, що Латіфа в безпеці разом із родиною.

Невдала втеча

У лютому 2018 року принцеса Латіфа з допомогою друзів спробувала втекти з країни, щоб почати нове життя. У втечі їй допомагала, зокрема, фінська фітнес-тренерка Тійна Яухіайнен.

У відео, записаному перед втечею, Латіфа розповіла, що їй не дозволяють їздити на автомобілі, а також виїжджати з міста чи країни. У принцеси не було доступу до паспорта й за нею постійно стежили. Але Латіфі та Тійні вдалося вислизнути з Дубая. Вони мали переплисти Індійський океан, а потім вилетіти до США, де Латіфа збиралася спробувати попросити політичного притулку.

Проте через вісім днів після початку втечі на човен пробралися озброєні люди. Її доставили назад у Дубай.

Батько Латіфи — Мохаммед ібн Рашид Аль Мактум — є одним із найбагатших керівників в ОАЕ, крім того, він правитель Дубая та віцепрезидент ОАЕ. Він запевняв, що діє в інтересах доньки, хоча спершу навіть не повідомляв, де і в якому стані Латіфа.

Утеча однієї з дружин і дітей

У 2019 році з ОАЕ в Європу втекла одна з шести дружин шейха Хая. Разом із собою вона забрала доньку та сина.

У березні 2020 року Верховний суд Великої Британії визнав шейха винним у викраденні двох доньок (Шамси та Латіфи), їх примусовому поверненні в Об'єднані Арабські Емірати й кампанії із залякування його дружини — принцеси Хаї.

Старша сестра Латіфи, принцеса Шамса, намагалася втекти з країни у 2000 році, але її спіймали у Великій Британії та повернули в ОАЕ. Відтоді принцесу ніхто не бачив.

Як пише BBC, ситуація з принцесою Латіфою нагадала про права жінок в ОАЕ. Жінкам дозволяється керувати автівкою, голосувати, працювати, а також володіти майном та успадковувати його.

Водночас досі залишаються аспекти життя, які контролюють чоловіки. Зокрема, жінкам потрібно отримати дозвіл від чоловіка-опікуна на одруження. Крім того, в ОАЕ є антидискримінаційне законодавство, але дискримінація за статтю чи гендером не є порушенням цього законодавства.