Влада Об’єднаних Арабських Еміратів анонсувала зміни до цивільного та кримінального кодексів, що розширить права населення, зокрема, дозволить продавати алкоголь, а парам жити разом поза шлюбом.

Про це повідомляє The National та держагентство WAM.

Так, вживання алкоголю більше не буде кримінальним злочином. Останнім часом в країні й так дуже рідко притягали за це до відповідальності, але тепер абсолютно законно буде вживати спиртне у приватному порядку або ж у спеціальних громадських місцях, де це дозволено. Вік, з якого можна пити і купувати алкоголь — 21 рік.

Скасовується відповідальність за спільне проживання чоловіка та жінки. Раніше таке було можливим, тільки якщо вони родичі або у шлюбі. За це також рідко карали, але тепер заборони не буде де-юре.

Крім цього, в ОАЕ скасують розділення злочинів на так звані «злочини честі», коли чоловік міг покарати жінку-родичку за те, що вона нібито зганьбила родину. Місцеве законодавство передбачає м’які покарання за це. Після впровадження змін «злочини честі» розглядатимуть у звичайному порядку.

Влада обіцяє посилити покарання за будь-які домагання або переслідування жінок, а також закон визнаватиме, що жертвою домагання або переслідування можуть бути й чоловіки.

Серед іншого, влада зробить ліберальнішим законодавство для іноземців, які проживають у країні. Наскільки це важливо, можна зрозуміти з того, що близько 85% населення країни (близько 8,5 мільйона) — громадяни інших країн.

Так, зміни внесуть до норм щодо шлюбів та спадкування. Наприклад, якщо пара одружилась в іншій країні, а розлучиться в ОАЕ, процедура тепер відповідатиме законодавству першої країни.

Це важливо з огляду на те, що за місцевим законодавством поділ майна відбувається за правилами шаріату, і чоловіки в такому випадку мають більше прав. Це ж стосується і правил при спадкуванні.

Поділитись: