«ПриватБанк» вручив Коломойському та Боголюбову позов на $5,5 млрд через українські газети

«ПриватБанк» 19 листопада вручив своїм колишнім власникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову позов Окружного суду кіпрського міста Лімасол через всеукраїнські газети. Ідеться про справу на 5,5 мільярда доларів.

Про це повідомила пресслужба банку.

Окрім Коломойського та Боголюбова, відповідачами у позові є колишній посадовець «ПриватБанку» Тимур Новіков та дві кіпрські компанії PrimeCap Cyprus Limited та Duxton Holdings Limited. У банку вважають, що вони пов'язані з Коломойським та Боголюбовим.

«ПриватБанк» звернувся до кіпрського суду 18 грудня 2019 року. Фінустанова вимагає відшкодування 5,5 мільярда доларів збитків, які їй завдали через незаконні фінансові операції під керівництвом Коломойського та Боголюбова.

Відповідно до кіпрського законодавства, публікація повідомлень про звернення до суду у друкованих ЗМІ України є доказом вручення позову. Тож 19 листопада «ПриватБанк» опублікував повідомлення у всеукраїнських газетах «Голос України», «День» та «Факти і коментарі».

Зазначимо, що це вже не перше таке повідомлення від банку. У серпні «ПриватБанк» вручив Коломойському та Боголюбову позов ізраїльського суду через газету «Голос України». Тоді йшлося про справу щодо виведення 600 мільйонів доларів.

Що сталося з «ПриватБанком»

У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» загалом вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав «ПриватБанк» юридичним особам, використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла приблизно 10 років.

Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку, уже націоналізований «ПриватБанк» прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу буде розглядатися в березні 2022 року.