«ПриватБанку» повернули 24 млн грн, які списали через незаконне судове рішення
Верховний Суд задовольнив скаргу «ПриватБанку» та повернув йому списані раніше понад 24 мільйони гривень. Йдеться про справу Ольги Постоловської, яка пов’язана з ексвласниками банку. Вона оскаржувала залучення її коштів до процедури bail—in під час націоналізації «ПриватБанку».
Про це повідомляє пресслужба державного банку.
У 2017 році Ольга Постоловська — дружина Володимира Постоловського, який до 2006-го очолював Покровський гірничо-збагачувальний комбінат Дніпропетровської області, що пов’язаний з ексвласниками «ПриватБанку» — подала позов проти фінансової установи.
Під час націоналізації «ПриватБанку» кошти Ольги та Володимира Постоловських списали у межах Примусова конвертація депозитів власників банку та пов'язаних із ними осіб у нові акції для «оздоровлення» неплатоспроможного банкуbail-in, оскільки вони були пов’язаними з банком особами.
Суди першої та апеляційної інстанцій задовольнили позов Постоловської. Так, у січні 2022 року з «ПриватБанку» списали понад 24 мільйони гривень на користь жінки.
Однак державний банк подав касаційну скаргу. Після 1,5-річного розгляду справи Верховний Суд дійшов висновку, що суди попередніх інстанцій помилково не визначили Ольгу Постоловську як повʼязану з банком особу.
Отже, судді задовольнили скаргу «ПриватБанку» та повернули йому списані понад 24 мільйони гривень.
«Ми вітаємо рішення Верховного Суду! Ця справа ще раз довела, що в Україні діє принцип доброчесності й справедливого правосуддя!» — йдеться у заяві «ПриватБанку».
У держбанку зауважили, що у Верховному Суді є ще одна схожа справа. Йдеться про позов ексдружини одного з колишніх бенефіціарів «ПриватБанку» Олени Боголюбової. У липні 2022 року на її користь стягнули понад 669 мільйонів гривень.
«“ПриватБанк” сподівається, що рішення Верховного суду у справі Постоловської стане основою для доброчесної судової практики в усіх схожих справах», — додають у пресслужбі.
Націоналізація банку
У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» загалом вивели понад 5,5 мільярда доларів.
Згодом Верховна Рада ухвалила так званий «антиколомойський» закон №590, який остаточно заборонив скасування рішення про націоналізацію, водночас колишнім власникам банку дозволили вимагати компенсацію, якщо рішення НБУ визнають незаконним.
Пізніше касаційний господарський суд у складі Верховного Суду задовольнив скарги «ПриватБанку», уряду та Міністерства фінансів і скасував постанову суду апеляційної інстанції у справі про націоналізацію банку. Отже, колишні власники фінустанови не змогли оскаржити націоналізацію.