Прокурори США заявили, що люди, які штурмували Капітолій, хотіли «захопити і вбити» конгресменів
Федеральні прокурори США заявили, що люди, які 6 січня брали штурмом Капітолій, хотіли «захопити і вбити» законодавців.
Як пише CNN, про це йдеться в судовому протоколі щодо затримання одного з протестувальників — Джейкоба Ентоні Ченслі, який згуртував людей усередині Капітолія за допомогою мегафона.
Згідно з інформацією поліції Капітолія, Ченслі виділявся з натовпу своїм головним убором, розфарбованим тілом і списом, який він носив.
«Вагомі докази, зокрема власні слова та дії Ченслі в Капітолії, підтверджують, що люди, які штурмували будівлю, мали намір захопити й убити посадових осіб в уряді США», — ідеться в обвинуваченні.
Документ писали юристи Міністерства юстиції штату Аризона.
«Він любив Трампа, кожне його слово. Він слухав його. Він відчував, що відповідає на заклик нашого президента», — сказав адвокат Ченслі Ел Воткінс в ефірі CNN.
Він переконує, що його клієнт не вдавався до насильства та ні на кого не нападав.
Водночас прокурори називають тих, хто захопив Капітолій, «бунтівниками». Вони зазначають, що під час штурму Ченслі залишив віцепрезиденту Майкові Пенсу записку з написом «це тільки питання часу, справедливість настане».
Ченслі заперечує, що записка була погрозою, але прокурори з цим не погоджуються.
Джейкоб Ентоні Ченслі був заарештований 9 січня разом з іншими підозрюваними. Він називає себе шаманом QAnon. Ця організація пропагує поширену у США теорію змови, нібито Дональд Трамп має викрити схему сексуальної експлуатації дітей членами Демократичної партії та відомими знаменитостями. Їх же прибічники цієї конспірологічної теорії вважають сатаністами.
Під час штурму будівлі Конгресу США фото Джейка Анджелі в хутряній накидці з рогами публікувала низка світових ЗМІ. Чоловіка звинувачують у насильницькому вторгненні, перебуванні на закритій території та порушенні громадського порядку.
Детальніше про всіх затриманих читайте тут.
Що сталося в Капітолії?
У США в середу, 6 січня, сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун — будівлю зачинили на вхід і вихід. Конгресмени зібралися на засідання дещо пізніше.
П'ятеро людей загинули, зокрема один поліцейський. Детальніше про те, що відбувалось у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.
Чим усе завершилося?
Зрештою американський парламент — Конгрес — у ніч на 7 січня після заворушень офіційно схвалив результати виборів президента у США, згідно з якими перемогу здобув демократ Джо Байден та обрана ним віцепрезидентка Камала Гарріс.
Прокуратура каже, що вивчить роль усіх причетних до заворушень, які відбулись у Вашингтоні. Зокрема й участь президента США Дональда Трампа в підбурюванні натовпу.
Водночас 13 січня Палата представників Конгресу США вже вдруге оголосила імпічмент президентові США Дональду Трампу. Голоси «за» віддали зокрема і його однопартійці. Тепер рішення має ухвалити Сенат.
Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.