Путін підрахував, що якщо Україна вступить у НАТО, то ракети з Харкова долітатимуть до Москви за десять хвилин
Якщо Україна вступить у НАТО, то ракетам Альянсу буде потрібно не більше як десять хвилин, щоб долетіти до Москви. Це у Росії називають червоною лінією.
Таке повідомив президент РФ Володимир Путін в інтерв’ю російському державному телеканалу «Росія 1», передає «РБК».
Путін казав, що в Росії можуть бути червоні лінії, які стосуються розширення НАТО — зокрема вступ України до Північноатлантичного альянсу.
На його думку, розширення НАТО у Східній Європі та наближення його інфраструктури до кордонів Росії «має практичне значення», бо після вступу до Альянсу Польщі та Румунії там розмістили пускові ракетні установки.
Путін жаліється, що комплекси можуть бути використані нібито не тільки в оборонних цілях, і зазначає, що зараз ракетам НАТО з Румунії та Польщі потрібно 15 хвилин, щоб долетіти до центральної Росії.
«Уявімо собі, що Україна стане членом НАТО. Час польоту від Харкова, скажімо, або, не знаю, Дніпра до центральної частини Росії, до Москви, зменшиться до семи-десяти хвилин. Це для нас червона лінія чи ні?», — сказав він.
А ще Путін вважає, що щонайменше 50% українців не хочуть вступу України в НАТО: «І це розумні люди. Я кажу без жодної іронії. Це не тому, що інші дурні. А тому, що ті, хто не хочуть, розуміють, що вони не бажають опинитися на лінії вогню».
Водночас зазначимо, що за березневим соцопитуванням Міжнародного республіканського інституту (МРІ), 48% українців підтримують вступ до Альянсу, тоді як 28% вважають за краще не вступати до нього.
Також опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), результати якого публікували у листопаді 2020 року, свідчили: 49% українців виступають за вступ до ЄС і НАТО, 27% підтримують нейтральний статус, а 13,8% хочуть до Євразійського союзу на чолі з РФ.
Вступ України в НАТО
Для вступу в НАТО кожна країна-кандидат має виконати так званий план дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) — програму з п'яти пунктів, де розглядаються політичні та економічні питання країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питання.
Українська влада неодноразово просила у НАТО надати їй ПДЧ. У 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті план мали отримати Україна та Грузія, але в підсумковій заяві зустрічі йшлося лише про наміри НАТО надати ПДЧ.
Попри це, зближення між Україною та Альянсом продовжується. У 2018 році НАТО офіційно визнав наміри України набути повноправного членства в Альянсі. У 2020 році Україна отримала статус партнера в межах Програми розширених можливостей НАТО.
14 червня має відбутися саміт країн-членів НАТО. Україну, як і інших партнерів Альянсу, що не є його членами, на захід не запросили. Водночас президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що на саміті запланували обговорити «дорожню карту» для України щодо виконання нею кроків для вступу в Альянс.