Путін поскаржився, що йому не гарантують невступ України в НАТО

Президент Росії Володимир Путін сказав, що хоч формальні обмеження на вступ країни в НАТО існують, неприєднання України до Альянсу ніхто не гарантує.

Про це він сказав в етері телеканалу «Россия 24».

«Зараз американські партнери говорять, що нічого не обіцяли ні Україні, ні українському керівництву, в тому числі президенту Зеленському. Звідки ми це знаємо? Можна собі уявити, що план вступу України в НАТО обговорюється, у всякому разі, ніхто не говорить "ні"», — сказав Путін.

Також Путін прокоментував законопроєкт Володимира Зеленського, який покликаний закріпити статус корінних народів.

Російський президент заявив, що Україна як держава — це «породження радянського періоду», а після 1654 року, коли розпочалося «возз'єднання» України й Росії, українці нібито називали себе росіянами. Тому, вважає Путін, росіян потрібно визнати корінним народом.

Нагадаємо, законопроєкт Зеленського пропонує визнати корінними народами кримських татар, караїмів, кримчаків. Документ пропонує гарантувати культурні, освітні, мовні та інформаційні права корінних народів, а також визначити правовий статус їхніх представницьких органів.

Вступ України в НАТО

Для вступу в НАТО кожна країна-кандидат має виконати так званий план дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) — програму з п'яти пунктів, де розглядаються політичні та економічні питання країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питання.

Українська влада неодноразово просила у НАТО надати їй ПДЧ. У 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті план мали отримати Україна та Грузія, але в підсумковій заяві зустрічі йшлося лише про наміри НАТО надати ПДЧ.

Попри це, зближення між Україною та Альянсом продовжується. У 2018 році НАТО офіційно визнав наміри України набути повноправного членства в Альянсі. У 2020 році Україна отримала статус партнера в межах Програми розширених можливостей НАТО.

14 червня має відбутися саміт країн-членів НАТО. Україну, як і інших партнерів Альянсу, що не є його членами, на захід не запросили. Водночас президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що на саміті запланували обговорити «дорожню карту» для України щодо виконання нею кроків для вступу в Альянс.