пєсков став на захист УПЦ МП: виправдовує війну рішенням щодо Києво-Печерської лаври

Прессекретар президента росії дмитро пєсков назвав рішення про виселення УПЦ МП з Києво—Печерської лаври «незаконними діями київського режиму».

Про це пише кремлівське видання «РИА Новости».

«Безумовно, київський режим ось цими незаконними діями, посяганнями на церкву зайвий раз демонструє свій характер. Той самий характер, з яким ми боремося, який ми повинні зупинити в результаті «Спеціальна військова операція» — термін, який у росії вживають, щоб не визнавати розв’язання загарбницької війни проти Україниоперації. Це вчергове доводить і показує, що все, що ми робимо, є абсолютно правильним», — заявив пєсков.

Він також поскаржився, що рішення української влади «не отримує належного засудження з боку світової спільноти».

Тим часом секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов наголосив, що українська влада не проти церкви чи людей, які мають стосунок до тих чи інших релігійних процесів.

«Але ми проти впливу на державу цих речей. Ви не маєте державі права диктувати, ви не маєте державу тримати у заручниках»,— сказав він.

Данілов запевнив, що влада не буде застосовувати фізичну силу для виселення УПЦ МП, попри заяви її представників, що вони не збираються виїжджати.

«Але ми точно будемо виконувати те, що належить нам, з урахуванням тих нормативно-правових актів, які є на нашій території. Інша річ, що цим користуються представники 5-го і 1-го управлінь ФСБ російської федерації, які є безпосередньо в певній кількості в цьому середовищі», — сказав Данілов.

Що передувало?

В УПЦ МП 31 грудня завершився термін оренди Успенського і Трапезного соборів на території Верхньої лаври. У січні їх повернули державі. Ще у користуванні УПЦ МП залишилася Нижня лавра: там договір оренди безстроковий. Проте комісія мала перевірити правомірність такого користування.

Зрештою 10 березня національний заповідник «Києво-Печерська лавра» попередив УПЦ МП, що з 29 березня буде розірвано договір від 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, яке є державною власністю.

Як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, розірвання договору зумовлене висновками Міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря.

Ткаченко також заявив, що чернече життя на території Лаври не припиниться після завершення ревізії, проте ченці Української православної церкви московського патріархату мають визначитися, як вони можуть залишитися там.Ткаченко додав, що 11 березня він розмовляв зі священниками, які перейшли з УПЦ МП до Православної церкви України.

В УПЦ МП заявили, що в листі чиновників «жодної інформації про юридичні підстави для розірвання договору не зазначено».

«Щодо роботи згаданої в листі групи, то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено та з грубим порушенням юридичних норм», — додали в УПЦ МП.

В УПЦ МП вважають, що єдиною підставою для відселення монахів є «лише забаганка чиновників з Мінкульту», і порівняли їхнє рішення з діями радянської влади в 1960-х роках.

Також намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП митрополит Павло (Лебідь) заявляв, що УПЦ не має наміру виселятися з Києво-Печерської лаври.