Монахи зможуть залишитися у Лаврі, але мають визначитися — Ткаченко
Чернече життя на території, що належить національному заповіднику «Києво—Печерська лавра», не припиниться після завершення ревізії, проте ченці Української православної церкви московського патріархату мають визначитися, як вони можуть залишитися там.
Про це міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко розповів в ефірі телемарафону.
«Ніхто не говорить про те, що життя монахів у Лаврі припиниться після завершення ревізії. Але це привід для того, щоб монахи змогли визначитися з тим, яким чином вони можуть залишатися у Лаврі», — заявив він.
На питання журналістів, як ченці можуть залишитися в Лаврі, міністр відповів: «вони прекрасно про це знають». Ткаченко додав, що 11 березня він розмовляв зі священниками, які перейшли з УПЦ МП до Православної церкви України.
Також Ткаченко запевнив, що влада передбачила ситуацію, якщо УПЦ МП відмовиться залишити територію Лаври.
«До складу комісії щодо ревізії включені представники як СБУ, так і МВС», — пояснив міністр.
Що передувало?
10 березня національний заповідник «Києво-Печерська лавра» попередив УПЦ МП, що з 29 березня буде розірвано договір від 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, яке є державною власністю.
Для проведення процедури прийняття-передання держмайна монастир має до 29 березня звільнити будівлі по вул. Лаврська, 11 та вул. Лаврська, 15. А до 14 березня — передати список представників монастиря, які будуть у комісії з передання майна.
Як пояснив Олександр Ткаченко, розірвання договору зумовлене висновками Міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря.
Реакція УПЦ МП
На сайті Києво-Печерської лаври УПЦ МП заявили, що в листі чиновників «жодної інформації про юридичні підстави для розірвання договору не зазначено».
«Що ж до роботи згаданої в листі групи, то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено та з грубим порушенням юридичних норм», — додали в УПЦ МП.
В УПЦ МП вважають, що єдиною підставою для відселення монахів є «лише забаганка чиновників з Мінкульту», і порівняли їхнє рішення з діями радянської влади в 1960-х роках.
- Поділитися: