Рада ухвалила закон про повну загальну середню освіту
Народні депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні та в цілому законопроєкт №0901 про повну загальну середню освіту.
За цей проєкт закону проголосували 327 народних депутатів, троє — проти, ще 54 — утримались.
Закон покликаний урегулювати питання доступності та забезпечення рівного доступу дітей до повної загальної середньої освіти.
Йдеться, зокрема, про доступність для дітей з особливими освітніми потребами, а також про територіальну доступність освітніх закладів.
У проєкті закону передбачили встановлення принципу Забезпечення процесу виховання і навчання кожної дитини на основі розвитку її природних здібностейдитиноцентризму та педагогіки партнерства на законодавчому рівні.
Крім того, діти на тривалому стаціонарному лікуванні зможуть отримувати захищене законом право здобувати освіту в медзакладах.
Також запроваджується можливість створювати у початковій школі різновікові з’єднані класи, а учні матимуть право обирати курси та навчальні предмети (інтегровані курси).
Між іншим, закон розширює доступ дітей з національних меншин та корінних народів до вивчення державної мови та, водночас, гарантує умови навчання рідною мовою.
У жовтні 2019-го міністерка освіти й науки Ганна Новосад розповіла, що російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання з вересня 2020 року.