Раді рекомендують проголосувати законопроєкт про надання правової допомоги політв'язням

Комітет Верховної Ради з прав людини, деокупації та тимчасово окупованих територій рекомендував ухвалити у першому читанні законопроєкт про надання безоплатної правової допомоги особам, які незаконно утримуються на окупованих територіях та у РФ.

Як повідомляє журналістка hromadske, відповідне рішення комітет ухвалив 17 вересня.

Законопроєктом парламент надає Кабінету міністрів повноваження визначати особливості надання безоплатної правової допомоги політв’язням.

«Зокрема, доцільно передбачити відшкодування вартості надання особам, незаконно позбавленим особистої свободи, безоплатної вторинної правової допомоги в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а також включити до переліку суб'єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокатів іноземних держав, які надають безоплатну вторинну правову допомогу особам, незаконно позбавленим особистої свободи», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.