Трьох засуджених у Російській Федерації за першою бахчисарайською «справою Хізб ут-Тахрір» кримських татар Зеврі Абсеітова, Енвера Мамутова і Ремзі Меметова етапували із СІЗО в Ростові-на-Дону в місця відбування покарання.

Про це кореспонденту «Крим.Реалії» повідомив юрист Рустем Кямілев.

Абстеітов відбуватиме свій термін у колонії №1 у селі Кочубеївське Ставропольського краю Росії. Мамутов і Меметов, згідно з розподілом, потрапили у колонію №11 міста Михайловськ, також у Ставропольському краї Росії.

Зеврі Абсеітова відразу після прибуття в колонію посадили у штрафний ізолятор на невизначений час. Двоє інших ув'язнених на даний момент знаходяться в карантині.

Місце знаходження ще одного засудженого у цій справі Рустема Абільтарова поки залишається невідомим. В останній раз його бачили у СІЗО П'ятигорська.

Раніше повідомлялось, що у камері СІЗО №1 російського Ростова-на-Дону, де утримують фігуранта першої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Рустема Ісмаїлова, провели обшуки.

9 серпня підконтрольний окупаційній владі Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт трьом фігурантам другої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» Акіму Бекірову, Сеітвелі Сейтабдієву і Асану Янікову.

Крім того, «суд» у «справі Хізб ут-Тахрір» продовжив термін тримання під вартою кримським татарам Руслану Месутову, Руслану Нагаєву, Ельдару Кантимірову і Ленуру Халілову до 5 листопада.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в окупованому Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. У підсумку були затримані і звинувачені у тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їх звинуватили в участі в організації «Хізб ут-Тахрір».

Жоден із фігурантів своєї провини не визнав. Усі вказували на «політично вмотивований характер» кримінальної справи.

11 липня Верховний суд Росії змінив вирок фігурантам справи. Енверу Мамутову призначили покарання у вигляді 16 років 9

місяців ув'язнення, Ремзі Меметову, Рустема Альбітарову, Зеврі Абсеітову — 8 років 9 місяців позбавлення волі.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: