Радник Єрмака назвав ще одну причину дотримуватися перемир’я на Донбасі — «у нас мало боєприпасів»
Через нестачу боєприпасів відмова від дотримання режиму тиші на Донбасі створить проблеми Україні, заявив радник глави Офісу президента, речник української делегації в ТКГ (Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі) Олексій Арестович.
Через нестачу боєприпасів відмова від дотримання режиму тиші на Донбасі створить проблеми Україні, заявив радник глави Офісу президента, речник української делегації в Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на ДонбасіТКГ Олексій Арестович.
Про це він заявив в ефірі каналу «1+1».
«Відкриваємо вогонь. Що буде далі? Десятками тонн полетять дорогоцінні боєприпаси, яких у нас мало — в нікуди, тому що дисципліна вогню дуже низька у Збройних силах України, я це кажу як майор резерву, який воював у першій лінії», — сказав він.
Нестачу боєприпасів він пояснив відсутністю патронних і снарядних заводів.
Також Арестович заявив, що відмова від перемир’я призведе до значного збільшення жертв серед українських військових, водночас і за умови перемир’я, і за умови інтенсивних бойових дій лінія фронту все одно залишиться такою, як є зараз. Тобто загиблих буде більше, але звільнених земель на Донбасі більше не стане.
«Фронт стоїть на місці, здобутків, які можуть змінити політичну ситуацію, не буде, а будуть гинути в 5-10 разів більше військовослужбовців. А навіщо?», — сказав він.
«Перемир'я» на Донбасі
Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня 2020 року. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових, однак дотепер за час «перемир'я» від обстрілів бойовиків загинули вже десятеро українських військових. Також військові регулярно підриваються на вибухових пристроях. Зокрема, 6 лютого через це загинули двоє армійців, а 14 лютого — троє.
Президент України Володимир Зеленський, який 11 лютого був із робочою поїздкою на Донеччині, заявляв, що за останні кілька тижнів кількість обстрілів українських позицій з боку бойовиків збільшилася. Він пов'язує це зі спробами тиснути на українську сторону в переговорах Тристоронньої контактної групи.