«Рамштайн-13» та просування Сил оборони на всіх напрямках наступу: головні новини 15 червня
На тринадцятому засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») погодили нову допомогу Україні, а Міноборони заявило, що українські військові просуваються на всіх напрямках наступу. Зібрали головні новини за день 15 червня.
«Рамштайн-13»
Країни-союзники України погодили нову військову допомогу для Сил оборони. Зокрема, Канада передасть 288 ракет AIM-7 для захисту неба та 10 тисяч 105-мм артилерійських снарядів. А Данія, Нідерланди, Велика Британія та США оголосили про постачання Україні сотень ракет ППО малої та середньої дальності й відповідних систем, необхідних для захисту критичної інфраструктури України та подальшого забезпечення контрнаступу в найближчі місяці.
Також низка країн доповіли про плани тренувань для українських військових і підтримки українського обладнання. Німеччина та Польща доповідали про підтримку українських танків Leopard. А Нідерланди й Данія — про прогрес у планах тренувати українських пілотів.
Міністр оборони України Олексій Резніков після засідання повідомив, що отримав зобов’язання від союзників про старт навчань для українських пілотів на західних винищувачах. Тим часом Генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав, що навчання вже почалися.
Просування Сил оборони
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що на всіх напрямках наступу Сил оборони є просування: близько кілометра на кожному. Наступальні дії тривають на Бердянському, Маріупольському та Бахмутському напрямках.
«Наші війська мають справу з потужним опором ворога та його перевагою в кількості людей та озброєння. Ворог з усіх сил намагається не допустити просування наших військ. Водночас наступ триває на декількох напрямках, наші оборонці поступово, але впевнено просуваються вперед і завдають значних втрат ворогу», — каже Маляр.
Водночас польський військовий аналітик Конрад Музика, який уважно стежить за російсько-українською війною, сказав, що Україна поки що залучила лише 3 із 12 бригад для контрнаступу на південному сході.
НАТО та Україна
Депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, якою закликали НАТО прийняти Україну в Альянс після завершення війни. Парламентарі очікують, що «процес приєднання розпочнеться після закінчення війни і буде завершений якнайшвидше». Також депутати закликають до майбутніх самітів НАТО підготувати ґрунт для запрошення України.
Крім того, Європарламент вважає за потрібне розробити для України тимчасові гарантії безпеки, які запрацюють після війни, поки Київ не стане членом НАТО. Над цим мають працювати не лише країни НАТО, а й члени ЄС та інші держави, вважають депутати.
Розшук Королевської
Міністерство внутрішніх справ України оголосило в розшук колишню народну депутатку України від забороненої «Опозиційної платформи — За життя» Наталію Королевську. Їй закидають умисне внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації.
За це може загрожувати штраф або громадські роботи, чи обмеженням волі до двох років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Інші важливі новини
- Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Ґроссі розпочав візит на окуповану Запорізьку атомну електростанцію.
- У Миколаєві апеляційний суд визнав солдата винним в умисному вбивстві командира й ув’язнив на 10 років. У лютому суд не знайшов доказів провини солдата, але прокуратура подала апеляцію.
- Кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару по Кривому Рогу, який стався 13 червня, зросла до 13.