Речницю ОК «Південь» Гуменюк звільнили із займаної посади
Очільницю Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Наталію Гуменюк відкликали з посади. Напередодні щодо її звільнення до військового керівництва зверталася низка українських видань.
Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.
Там розповіли, що у пресслужбі Сил оборони півдня провели ротаційні заходи. Наразі військове керівництво проводить відбір відповідного фахівця, «який чи яка вже невдовзі стане "голосом"» цього угруповання.
Там також запевнили, що Центр стратегічних комунікацій Сил оборони півдня працюватиме у штатному режимі та організовуватиме співпрацю з представниками медіа, які мають відповідну акредитацію Збройних сил.
Що передувало?
Учасники Медіаруху, журналісти та медіа, звернулися до військового керівництва з проханням усунути Наталію Гуменюк від управління об'єднаним пресцентром оперативного командування «Південь».
Підписанти зазначають, що Гуменюк перешкоджає висвітленню злочинів росіян і не дає журналістам показувати подвиг оборонців Херсонщини. А фіксувати воєнні злочини вдається здебільшого завдяки обходженню обмежень, встановлених у зоні підпорядкування Гуменюк, а не за її сприяння.
«Ми бачимо обличчя захисників Донеччини, Луганщини, Харківщини, Запоріжжя, але не бачимо облич захисників Херсонщини. На Херсонщині ми бачимо лише пані Гуменюк», — ідеться в заяві.
Крім того, як зазначає Медіарух, на відміну від інших напрямків, на Херсонщині немає доступу до шпиталів і стабпунктів, де лікують поранених захисників та цивільних.
Тож журналісти звернулися до головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, міністра оборони Рустема Умєрова та начальника Генштабу ЗСУ Анатолія Баргилевича з проханням замінити Гуменюк на посаді та забезпечити доступ репортерів до районів Херсонщини й сусідніх регіонів.
Окрім цього, понад 150 медійників, видань та об’єднань з України та з-за кордону звернулися до комітету Верховної Ради з питань свободи слова з проханням звільнити Наталію Гуменюк. У парламенті обіцяли розглянути це питання.