Понад 150 медійників звернулися до комітету Ради щодо звільнення Гуменюк з ОК «Південь». Що сказали в парламенті?

Наталя Гуменюк
Наталя ГуменюкFacebook / Natalia Humeniuk

Понад 150 медійників, видань та об’єднань з України та з—за кордону звернулися до комітету Верховної Ради з питань свободи слова з проханням звільнити Наталію Гуменюк з управління об'єднаним пресцентром ОК «Південь». У парламенті пообіцяли розглянути це питання.

Про це повідомив голова комітету Ярослав Юрчишин.

Серед тих, хто звернувся, не лише журналісти, а також фотографи, фіксери, оператори та редактори.

За словами медійників, їхній діяльності перешкоджають на напрямку, за який відповідає ОК «Південь».

«Серед найбільш кричущих випадків — недостатнє висвітлення підриву росіянами Каховської ГЕС. Через це світові медіа шукали інформацію про руйнування дамби в джерелах ворожої пропаганди», — наголосив парламентар.

Він також згадав про необхідність висвітлення військових, що тримають фронт на півдні, і мешканців цих регіонів, які щодня перебувають під російськими обстрілами.

За словами Юрчишина, він «повністю підтримує» думку, що безпека військових — це перший пріоритет. А втім, зазначає, що необхідно давати можливість висвітлювати російські злочини та подвиги захисників і захисниць України.

«Лист від понад 150 медійників не може залишатися без реакції влади. На найближчому засіданні комітету ми розглянемо це питання. Пропонуватиму колегам звернутися до Генерального штабу», — пообіцяв очільник комітету.

Що передувало?

Учасники Медіаруху, журналісти та медіа, звернулися до військового керівництва з проханням усунути Наталію Гуменюк від управління об'єднаним пресцентром ОК «Південь».

Підписанти зазначають, що Гуменюк перешкоджає висвітленню злочинів росіян і не дає журналістам показувати подвиг оборонців Херсонщини. А фіксувати воєнні злочини вдається здебільшого завдяки обходженню обмежень, встановлених у зоні підпорядкування Гуменюк, а не за її сприяння.

«Ми бачимо обличчя захисників Донеччини, Луганщини, Харківщини, Запоріжжя, але не бачимо облич захисників Херсонщини. На Херсонщині ми бачимо лише пані Гуменюк», — ідеться в заяві.

Крім того, як зазначає Медіарух, на відміну від інших напрямків, на Херсонщині немає доступу до шпиталів і стабпунктів, де лікують поранених захисників та цивільних.

Тож журналісти звернулися до головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, міністра оборони Рустема Умєрова та начальника Генштабу ЗСУ Анатолія Баргилевича з проханням замінити Гуменюк на посаді та забезпечити доступ репортерів до районів Херсонщини й сусідніх регіонів.

Нагадаємо, у грудні 2023 року низка ЗМІ, посилаючись на допис Гуменюк, повідомили, що вона пішла з посади керівниці пресцентру Сил оборони України «Південь». Однак згодом Гуменюк пояснила, що її допис неправильно зрозуміли.