Ректор КНУ просив прибрати петицію із закликом звільнити його, бо вона начебто порушує його права

Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, який фігурував у розслідуваннях закупівель для військових, просив Офіс президента зняти з сайту петицію про його звільнення. Він стверджує, що петиція порушила його конституційні права.

Про це він сказав на пресконференції.

За його словами, у петиції порушили Конституцію України, бо оголосили його «злочинцем без рішення суду».

«У цій петиції написано, що я є корупціонером і злодієм. Я вважаю, що це порушує мої конституційні права», — сказав Бугров.

Тож, каже ректор, він звернувся до Офісу президента з проханням розглянути це питання і зняти петицію з сайту. Утім, петиція на сайті залишилася.

«Якщо юридичний відділ чи відділ звернень Офісу президента вважає, що там немає порушень, то надалі діятимемо винятково в правовому полі», — додав Бугров.

Що за петиція?

Петицію із закликом розірвати контракт із Бугровим «за розкрадання державного майна, корупцію та аморальну поведінку в умовах воєнного часу» опублікували на сайті Офісу президента 23 січня. Її ініціатором виступив Максим Луцик, який назвався тогорічним випускником Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У тексті петиції йдеться, що скандали, пов’язані з новим керівництвом університету, «кидають тінь» на його репутацію та «підривають довіру до системи вищої освіти».

Зокрема, автор звернення посилається на «махінації з бюджетними коштами» щодо харчування курсантів університету, про які писали українські ЗМІ. Саме через це, мовляв, і слід звільнити ректора Бугрова.

Що це за справа з закупівлями?

У січні журналіст проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов опублікував розслідування, у якому стверджував, що два столичні університети, зокрема КНУ, уклали з Міністерством оборони контракти на харчування військових.

Ціни в них перевищують ті, які пропонують інші постачальники. Так, КНУ просить у Міноборони 152,7 грн на добу за одну особу.

У розслідуванні також ідеться, що університети отримали контракти без конкуренції на відкритих торгах.