Резніков каже, що смертність від коронавірусу на окупованому Донбасі найвища у світі. Чи справді це так?
Міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков заявив, що смертність від коронавірусу в так званих «ЛНР» та «ДНР» становить майже 9%.
Про це він сказав на форумі «Україна 30», передає «РБК-Україна».
Він зазначив, що Україна збирає всі дані про ситуацію з коронавірусом на окупованих територіях.
«Але навіть за тією статистикою, яку я можу дати, вона оприлюднена самими окупаційними адміністраціями, видно таке. Рівень летальності від COVID-19 на окупованих територіях значно вищий, ніж де-небудь в світі», — сказав Резніков.
За його словами, рівень смертності у так званій «ДНР» становить 8,6%, а в «ЛНР» — 8,7%. Резніков наголосив, що раніше цей показник був ще більшим: у листопаді-грудні летальність була 11%.
«Це можна назвати медичним геноцидом. Це справжнє захоплення заручників, без перебільшення», — сказав міністр.
Які саме дані дають бойовики?
За даними так званого «Міністерства охорони здоров'я ДНР», станом на 10 лютого на окупованій території Донецької області зафіксували 22 016 випадків коронавірусу, 1886 із яких завершились летально (8,6% від загальної кількості випадків). За даними так званого «Міністерства охорони здоров'я ЛНР», на окупованій території Луганської області зафіксували 2762 випадки коронавірусу, 240 із яких завершились летально (рівень смертності — 8,7%)
Чи справді такий показник є найвищим у світі?
За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, найвищий рівень смертності від ускладнень COVID-19 наразі спостерігають у Мексиці — 8,7%. В усіх інших країнах цей показник значно нижчий — не перевищує 3,6%. Рівень смертності на підконтрольній уряду території України наразі становить 1,9%.
А яка ситуація з коронавірусом на підконтрольній території України?
За минулу добу, 9 лютого, коронавірусну хворобу виявили у 3 409 людей. Також 7 768 пацієнтів одужали, а 163 — померли від ускладнень. До лікарень потрапили 2 046 людей.
Від початку пандемії коронавірус виявили в 1 253 055 людей. З них 1 092 376 пацієнтів одужали, а 23 934 — померли від ускладнень COVID-19. Однак варто пам'ятати, що ця статистика не враховує окуповані території.
Що в нас із карантином?
З 25 січня Україна перейшла в «помаранчеву» зону карантину, яка була до локдауну. Діють такі правила:
- заборонено перебувати у громадських місцях без захисних масок;
- заборонено організовувати масові заходи за участі понад 20 людей;
- не проводять планові госпіталізації в лікарнях;
- заборонено працювати спортзалам і фітнес-центрам, якщо в них перебуває більше ніж одна людина на 20 квадратних метрів;
- зали в кінотеатрах та інших культурних закладах мають бути заповнені не більш як на 50%;
- у громадському транспорті, крім метро, дозволено перевозити пасажирів тільки на місцях для сидіння.
Крім того, у МОЗ хочуть повернутися до «адаптивного» карантину, коли регіони поділяють зони залежно від рівня поширення вірусу.
Щоб стримувати поширення коронавірусу та зменшити ризик захворіти, носіть маску в громадських місцях, дотримуйтеся соціальної дистанції, часто мийте руки та користуйтеся антисептиками. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, із якими ви контактували. Детальніше про те, що робити, читайте в нашій пам'ятці.