Робота «псевдоактивістів»: у «Харківгазі» пояснили, як ціле село залишилось без газу перед опалювальним сезоном

Напередодні початку опалювального сезону «Харківгаз» відключив газопостачання у селі Благодатне. Там пояснили, що це сталося, бо якісь люди блокували їм проведення ремонту газороздільних мереж. У Службі безпеки України мають інші дані.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

У «Харківгазі» кажуть, що 11 жовтня повинні були провести ремонтні роботи на газопроводі та газорегуляторному пункті в селі. Про це заздалегідь повідомили на сайті компанії та проінформували місцеві органи влади.

Але, як кажуть у компанії, невстановлені люди заблокували роботу працівників та спецтехніку компанії. У «Харківгазі» кажуть, що через це роботи були призупинені, а населений пункт залишився без газу.

16 жовтня «Харківгаз» за сприяння держорганів відновив ремонт та підготував газопроводи до випробувань.

Там зазначили, що сам пуск газу мав розпочатись 17 жовтня, але «псевдоактивісти», які раніше блокували транспорт компанії підбурювали людей не пускати працівників до будинків.

«Харківгаз» також заявляє, що того ж дня ці «псевдоактивісти» пошкодили транспорт компанії та намагалися пошкодити власне майно працівників, зокрема телефони, на які ті фільмували правопорушення.

«Завдяки спільним зусиллям державних органів влади та правоохоронних органів, АТ "Харківгаз" 17 жовтня зміг відновити газопостачання мешканцям села Благодатне. Жодних заяв, крім офіційних звернень в правоохоронні органи щодо протиправних дій невідомих людей у період 16-17 жовтня АТ "Харківгаз" не робив», ㅡ кажуть у компанії.

Там також закликали правоохоронців звернути увагу «на деструктивну діяльність псевдоактивістів, які намагаються збурити людей до протиправних дій та закликають до дестабілізації у суспільстві».

А що казали в СБУ?

За інформацією спецслужбовців, на початку жовтня посадовці «Харківгазу» залишили без газу ціле село під виглядом ремонтних робіт.

Одразу після від'єднання жителям села нібито висунули вимогу: треба підписати додаткову угоду ще на одну послугу, якої раніше не було. Так, платіжка для кожної сім'ї мала б зрости на 1 200-1 800 гривень на рік.

Як зазначають в СБУ, представники «Харківгазу» відмовлялися подавати газ до того часу, поки кожен мешканець села не підпише цей договір. При цьому, вони «прикривались» керівництвом держави: мовляв, їхня компанія не має жодного відношення до підняття цін на газ, а винні у цьому президент і влада. Хоча «Харківгаз» на 95,5% є приватною компанією, яка самостійно формує ціни на свої послуги, кажуть в СБУ.

За даними правоохоронців, це і спричинило численні акції протесту місцевих жителів та перекриття автошляхів.

Наразі досудове розслідування у цій справі триває, а правоохоронці вивчають всі обставини ситуації.