Рішення про роботу транспорту в «червоній» зоні тепер ухвалюватиме місцева влада, а не уряд ㅡ Криклій
Уряд передав місцевій владі повноваження самостійно вирішувати, чи обмежувати рух залізничного та автотранспорту в «червоній» зоні. Раніше Кабмін вказував серед обов'язкових обмежень заборону на регулярні та нерегулярні перевезення.
Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.
Тепер регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуаційТЕБ та НС будуть вирішувати, чи запроваджувати обмеження для транспорту. За її рішенням заборонятимуться регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом. Винятки, на які не діятиме рішення комісії:
- транзитні перевезення;
- перевезення легковими автомобілями, де кількість пасажирів, включаючи водія, не більше 5 людей без урахування дітей до 14 років;
- перевезення службовим/орендованим автотранспортом підприємств, закладів, установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за 2 дні органи Нацполіції;
- перевезення пасажирів автотранспортом у міжнародному сполученні за наявності підтвердженого негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19, проведеного не більше ніж за 48 годин.
Крім того, окремим рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС буде заборонятися посадка пасажирів в автомобільний чи залізничний транспорт міжобласного сполучення, крім спеціальних залізничних рейсів.
Що в Україні з карантином?
Україна повернулася до адаптивного карантину з 24 лютого. Регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.
Наразі до «червоної» зони карантину з найсуворішими обмеженнями за поділом Міністерства охорони здоров'я потрапили 8 регіонів: Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська, Чернівецька області, а також Київ.
Також обмеження «червоного» рівня раніше запровадили у Вінниці, Львові та Миколаєві.