У Миколаєві вводять жорсткий карантин. Загалом в Україні вже сім регіонів у «червоній» зоні
У Миколаєві з 24 березня і до 4 квітня включно вирішили посилити карантин через критичне збільшення кількості госпіталізованих із COVID—19. Водночас за новим поділом Міністерства охорони здоров'я у «червоній» зоні уже перебувають сім регіонів.
Про запровадження жорсткого карантину у Миколаєві повідомив голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім.
«Все дуже погано, ми впевнено йдемо до “червоної зони”. По одному із показників місто вже там — це кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 або підозрою на хворобу впродовж останніх семи днів на 100 тисяч населення», — повідомив голова ОДА.
Цей показник в області нині становить 101,15 за припустимого не більш як 60. Кім додав, що з такими темпами інший показник перевищить норму найближчими днями — це завантаженість ліжок, забезпечених медичним киснем.
Тому регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішила запровадити жорсткий карантин у Миколаєві. Якщо ситуація не покращиться, це зроблять у всій області.
Буде заборонено:
- робота закладів культури (зачинять кінотеатри, театри, музеї, концертні зали);
- робота торговельно-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів із продажу засобів гігієни та побутової хімії);
- робота ярмарків;
- проведення релігійних богослужінь (якщо не забезпечена площа приміщення 10 метрів квадратних на одну людину);
- проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших);
- присутність глядачів на спортивних змаганнях.
Заклади громадського харчування працюватимуть лише навинос. Автозаправні станції зможуть працювати, але з зачиненими кафе. Перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом. Це стосуватиметься і спортивних залів, але без групових занять.
Дитячі садочки працюватимуть, а школи після канікул повернуться до дистанційного навчання. На дистанційну роботу переходять усі підприємства та організації бюджетної сфери. Приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи.
Громадський транспорт працюватиме у звичному режимі, але із заповненістю місць для сидіння не більше як на 50%.
Ринки будуть відкритими до наступної неділі. Але якщо не дотримуватимуться правил карантину, їх закриють.
Загальна ситуація в Україні
21 березня Міністерство охорони здоров'я оновило поділ країни на карантинні зони, додавши до «червоних» регіонів Київську область, яка з 21 березня самостійно посилила карантин. Тепер в Україні їх загалом 7: Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська, Київська області та Київ.
У «помаранчевій» зоні 12 областей: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області.
Решта областей залишаються у «жовтій» зоні карантину.
- Поділитися: