Росія акредитувала вже п'ятий «виш» на окупованих територіях. Випускники отримуватимуть зареєстровані в РФ дипломи
Донецький національний технічний університет, підконтрольний бойовикам так званої «ДНР», отримав акредитацію від Росії з низки спеціальностей та галузей. Це вже п'ятий освітній заклад на окупованих територіях, акредитований Росією.
Про це повідомили в «університеті» та на сайті Російської федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки.
Донецький «виш» отримав акредитацію на спеціальності «Технології матеріалів», «Матеріалознавство і технології матеріалів», «Металургія», «Машинобудування», «Конструкторсько-технологічне забезпечення машинобудівних виробництв», «Автоматизація технологічних процесів і виробництв», «Мехатроніка та робототехніка», «Прикладна геологія, гірнича справа, нафтогазове справа і геодезія», «Нафтогазові техніка і технології», «Прикладна геологія», «Технологія геологічної розвідки», «Гірнича справа».
У підконтрольному «ДНР» «університеті» зазначили, що це лише перший з трьох етапів російської акредитації. Після звершення другого етапу у першому півріччі 2021-го року Росія акредитує ще вісім укрупнених груп професій, спеціальностей і напрямків підготовки. Після завершення третього етапу у жовтні ㅡ ще сім груп професій.
Як зазначає видання «Новости Донбаса», Донецький національний технічний університет став п'ятим освітнім закладом на окупованих територіях під контролем бойовиків, що отримав свідоцтво про акредитацію від РФ.
До того Росія також акредитувала Донецький національний університет, Донецький національний медичний університет імені Горького, Донбаську національну академію будівництва та архітектури та Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Туган-Барановського.
Що з цим робить Україна?
У 2020 році Верховна Рада ухвалила закон про спрощення процедури вступу до вишів для абітурієнтів з окупованого Донбасу, який ініціював президент Володимир Зеленський.
Закон передбачає, що діти з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей можуть вступати до всіх вишів України без необхідності складати ЗНО. Крім того, держава буде оплачувати їхнє навчання.
З 2017 року в Україні вже діяв такий дозвіл, але претендувати на безплатне навчання можна було лише в обмеженому переліку українських закладів вищої освіти.
Так, у 2020 році до українських університетів через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» у 2020 році змогли вступити 2 026 абітурієнтів з окупованих територій.