До українських університетів через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» у 2020 році змогли вступити 2026 абітурієнтів з окупованих територій.

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко під час брифінгу 3 листопада.

За словами Вітренка, за 5 років кількість вступників, які вступили до ЗВО через ці центри, постійно зростала. Так, у 2016 році через центри «Крим-Україна» вступили 153 людини, у 2020 році — 397.

Кількість абітурієнтів, які у 2016 році вступали через центри «Донбас-Україна» склала 855 людей, а вже у 2020-му досягла 1 629 людей.

За даними МОН, найчастіше вступники з окупованих територій Донбасу подавали заявки на бюджетну форму навчання на спеціальності: «медицина» ㅡ 70 людей, «право» ㅡ 68 людей, «комп'ютерні науки» ㅡ 63 людини, «менеджмент» ㅡ 58 людей, «економіка» ㅡ 51 людина.

Водночас вступники з анексованого Криму найчастіше обирали для навчання на бюджеті: «менеджмент» ㅡ 22 людини, «інженерія програмного забезпечення» ㅡ 21 людина, «медицина» ㅡ 21 людина, «право» ㅡ 20 людей, «економіка» ㅡ 18 людей.

Що це за центри?

Центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» ㅡ спеціально створені МОН установи, через які абітурієнти з окупованих територій можуть вступати до українських навчальних закладів. 

За словами Андрія Вітренка, цього року вперше такі центри були розміщені у всіх закладах вищої освіти України. Всього є 195 таких центрів. 

Для того, аби залучити абітурієнтів з окупованих територій, цього року МОН виділив квоту для вступу на бюджетну форму навчання у розмірі 12 755 місць. При вступі абітурієнтів з окупованого Донбасу та Криму прізвища вступників шифрувалися у рейтингу. При цьому рівень підготовки вступників нічим не відрізнявся від абітурієнтів з підконтрольних Україні територій — найвищий рейтинговий бал склав 192 бали.

Поділитись: