Росія хоче обговорити з Туреччиною «затягування України» у НАТО

Російська влада хоче найближчим часом обговорити з Туреччиною «затягування України» у НАТО. Нещодавно в Туреччині запевнили, що і надалі підтримуватимуть євроатлантичну інтеграцію України.

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає ТАСС.

Каже, що зроблять це під час найближчих чергових контактів.

«Ми дуже чітко, недвозначно свою позицію щодо спроб затягувати Україну в НАТО окреслили. У мене немає сумнівів, що серйозні, відповідальні держави прекрасно розуміють, про що йдеться. Ми в регулярному діалозі з нашими турецькими колегами, найближчим часом у нас планується черговий контакт. Я думаю, ми, звичайно ж, поговоримо і на цю тему теж», — сказав Лавров.

Зазначимо, що такі заяви від РФ лунають на тлі переговорів міністрів закордонних справ України та Туреччини Дмитра Кулеби та Мевлюта Чавушоглу. Той під час телефонної розмови з українським колегою запевнив, що Туреччина «і надалі усіма способами підтримуватиме євроатлантичну інтеграцію України».

Кремлю це, очевидно, не сподобалося.

Зближення України й НАТО

14 червня за результатами саміту НАТО країни-члени Альянсу у своїй спільній декларації затвердили, що План дій щодо членства є «неодмінною частиною» процесу набуття Україною членства в Північноатлантичному альянсі. Але умови, за яких Київ отримає ПДЧ, визначатимуться на індивідуальній основі.

План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) — це програма з п'яти пунктів, де розглядаються політичні та економічні питання країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питання.

Українська влада неодноразово просила у НАТО надати їй ПДЧ. У 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті план мали отримати Україна та Грузія, але в підсумковій заяві зустрічі йшлося лише про наміри НАТО надати ПДЧ.

Попри це, зближення між Україною та Альянсом продовжується. У 2018 році НАТО офіційно визнав наміри України набути повноправного членства в Альянсі. У 2020 році Україна отримала статус партнера в межах Програми розширених можливостей НАТО.