росія мінує українські порти, щоби не дозволити вивезти зерно — Guardian із посиланням на розвідку США
росія спеціально мінує чорноморське узбережжя та річку Дніпро, щоб не дати вивезти зерно з портів України на тлі створеної кремлем продовольчої кризи у світі.
Про це пише Guardian із посиланням на американську розвідку.
Зазначається, що російський флот отримав наказ поставити міни в портах Одеси та Очакова і вже замінував річку Дніпро, аби блокувати експорт українського зерна.
Офіційні особи США також оприлюднили супутникові знімки, що показують збитки, завдані російськими ракетними ударами раніше цього місяця по другому за величиною зерновому терміналу України в Миколаєві. Нещодавно рф обстріляла і резервуари для зберігання соняшникової олії в Миколаєві.
США кажуть, що їхня розвідка вказує на узгоджену російську стратегію щодо відсікання ділянки узбережжя, яка перебуває під контролем України.
«Ми можемо підтвердити, що, попри публічні заяви росії про те, що вона не мінує північно-західну частину Чорного моря, росія насправді розміщує міни у Чорному морі біля Очакова. Ми також маємо дані про те, що російські війська раніше замінували річку Дніпро», — кажуть офіційні особи США.
Нагадаємо, що кремль розповідає світові, що він не блокує українське зерно, а вивезти його заважають нібито українські міни. Водночас російська пропагандистка маргарита сімон'ян нещодавно визнала, що провокування голоду у світі — це стратегія рф: «Зараз почнеться голод, і вони знімуть санкції і будуть з нами товаришувати, тому що зрозуміють, що з нами неможливо не дружити».
Розблокування портів
У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що для безпечного розблокування українських портів необхідна міжнародна місія військово-морського флоту. Також стоїть питання, чи зможе вона відкривати вогонь, якщо рф вдасться до провокацій.
Туреччина, яка веде переговори з росією щодо розблокування українських портів, заявляла, що розглядають різні шляхи, якими українське зерно можна постачати світу. Зокрема обговорюється механізм так званого зернового коридору за участі ООН, України, росії та Туреччини.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу також повідомляв, що безпечний маршрут можна прокласти зонами, де немає мінного забруднення, тому необхідності розмінування чорноморського узбережжя для початку експорту немає.