Росія обмежила польоти над частиною окупованого Криму і Чорного моря
Росія з 20 по 24 квітня ввела тимчасові обмеження на польоти над частиною окупованого Криму і Чорного моря.
Про таке йдеться в міжнародному оповіщенні для пілотів (NOTAM).
Цей район оголосили «тимчасово небезпечним для польотів повітряних суден».
Згідно з координатами, в зону обмеження до висоти 19 кілометрів входить повітряний простір над південною частиною окупованого Криму (від Севастополя до Феодосії), прилеглими до південного берега Криму територіальними водами, а також над частиною міжнародних вод Чорного моря.
Обмеження на морі
Раніше Росія заявляла, що з 24 квітня до кінця жовтня закриває частину акваторій Чорного моря для військових кораблів та держсуден інших країн. Йдеться про райони моря уздовж південного берега Криму (від Севастополя до Гурзуфа), біля берегів Керченського півострова (поблизу Опукського природного заповідника) і морській ділянці на захід від Криму.
У МЗС України дії РФ тоді назвали черговою спробою порушення міжнародного права та узурпації права України як прибережної держави. Кажуть, саме Україна має право регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря.
Окрім того, відповідно до Конвенції ООН з морського права, Росія не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходу через міжнародну протоку до портів в Азовському морі.
Загострення біля кордонів
Останніми тижнями про підвищення військової активності з боку Росії заявили чимало українських та західних посадовців: Головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак, Головне управління розвідки Міністерства оборони та президент Володимир Зеленський.
Розвідка, зокрема, повідомила, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключають там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії заявляють, що війська перекидають через нібито загрозу НАТО.
НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» вимагають від Росії припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери (закорема президент США Джо Байден) також заявляють про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
Крім того, 16 квітня Зеленський особисто зустрівся з президентом Франції Емманюелем Макроном та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель (вона долучилася до переговорів через відеозв'язок).