росія продовжує використовувати хімічні боєприпаси — командувач Тарнавський

російсько—окупаційні війська продовжують використовувати хімічні боєприпаси на війні проти України, порушуючи міжнародні конвенції.

Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

Він зазначив, що минулої доби, 6 серпня, війська росії здійснили два артилерійських обстріли з РСЗВ боєприпасами, які містять хімічну речовину.

Тарнавський припускає, що це хлорпікрин. Пари цієї речовини мають сильну сльозогінну, а у високих концентраціях — задушливу й загальноотруйну дію. У бойових діях концентрований хлорпікрин використовували ще під час Першої світової війни. Однак він більше не дозволений для військового використання.

Карта DeepStateСкриншот

Тарнавський повідомив, що росіяни застосували хімічні боєприпаси в районі населеного пункту Новоданилівка, але район не уточнив. В Україні є низка сіл із такою назвою, зокрема, у Мелітопольському та Пологівському районах Запорізької області. Імовірно, йдеться про село в Пологівському районі, біля Оріхова.

Унаслідок обстрілу люди не постраждали. «Росіяни намагаються робити все, щоб зупинити наш рух. Але в них не вийде», — пише Тарнавський.

Заборонена зброя

Це не вперше росіяни застосовують хімічну зброю на війні проти України. У грудні 2022-го українські морські піхотинці повідомляли, що проти українських захисників на сході України застосовують заборонені аерозольні гранати К-51. До того, у жовтні, Генштаб ЗСУ повідомляв, що підрозділи Сил оборони в Запорізькій області знешкодили ворожий безпілотник, який ніс гранату К-51 із сильно подразнювальною речовиною.

У травні цього року Державна прикордонна служба України заявляла, що окупанти використовують боєприпаси з аерозолями подразнювальної дії та хімічні гранати.

24 червня російські війська скинули хімічний боєприпас на позиції українських військовослужбовців на Мар’їнському напрямку, але вітер був у бік окупантів.

Також на сході України війська рф скидали заборонені фосфорні бомбиснаряди із флешетами — крихітними металевими дротиками, заборонені запалювальні снаряди з термітними шарами (температура горіння таких снарядів приблизно 3000 °C) тощо.