Росія назвала Кримську платформу нелегітимною та вважає її посяганням на свою «територіальну цілісність»
У Росії заявили, що вважають всі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними і сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації».
Про це заявила речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова.
«Ще раз нагадуємо, що будемо розглядати участь будь-яких країн і організацій в таких діях (деокупації Криму — ред.), включаючи ініціативу "Кримська платформа", як недружній щодо Росії крок, як пряме посягання на її територіальну цілісність», — заявила Захарова.
Вона додала, що зараз українська влада під «прикриттям своїх західних кураторів безсоромно зневажає міжнародне право», а також звинуватила Київ у «насильницькій українізації» та «заохоченні неонацизму».
Що відомо про платформу?
Про ідею створити Кримську платформу президент Володимир Зеленський заявив під час виступу на Генасамблеї ООН наприкінці вересня 2020-го. Він тоді закликав країни приєднатися до ініціативи.
Метою платформи є захист прав і свобод жителів окупованого півострова, а також, власне, деокупація самого Криму.
26 лютого 2021 року Зеленський створив оргкомітет саміту Кримської платформи — його очолить міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Також президент дав доручення уряду та секретарю Ради національної безпеки і оборони щодо цієї платформи.
Про готовність приєднатися до Кримської платформи вже заявляли, зокрема, у Туреччині, Великій Британії, Естонії, Польщі, Молдові та Словаччині. Привітали створення платформи й у США.
У Росії заявили, що згодні взяти участь у саміті, якщо на зустрічі будуть обговорюватися питання про відновлення водопостачання, електропостачання тощо на півострів. Водночас зазначили, що «питання приналежності Криму було вирішене самими кримчанами у 2014 році».
Дивіться також фільм нашого журналіста Богдана Кутєпова про анексію Криму.