Росія заборонила низці високопосадовців США в'їзд на свою територію. Це відповідь на санкції Вашингтона

Росія заборонила в'їзд для 8 чинних та колишніх високопосадовців США за «причетність до реалізації антиросійського курсу». Це відповідь на санкції, які проти Москви запровадив Вашингтон.

Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ Росії.

Так, під заборону на в'їзд у Росію потрапили:

  • Меррік Гарланд — генеральний прокурор США;
  • Майкл Карвахаль — директор Федерального бюро в'язниць США;
  • Алехандро Майоркас — міністр внутрішньої безпеки США;
  • Сьюзен Райс — радниця президента США з питань внутрішньої політики, колишня постійна представниця США в ООН;
  • Крістофер Рей — директор Федерального бюро розслідувань;
  • Евріл Гейнс — директорка Національної розвідки США;
  • Джон Болтон — колишній радник президента США з питань національної безпеки;
  • Роберт Вулсі — колишній директор Центрального розвідувального управління США.

Раніше оприлюднити перелік людей, яким заборонять в'їзд у Росію, пообіцяв глава Міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров.

Він запевнив, що Росія не дозволятиме приймати на роботу в дипломатичну місію США своїх громадян. Крім того, російська влада обіцяє вислати з країни 10 дипломатів Сполучених Штатів, а також обмежувати й припиняти діяльність фондів і неурядових організацій США, які «втручаються у внутрішньополітичне життя» Росії. Усі ці заходи Москва вирішила запровадити у відповідь на обмеження з боку Вашингтона.

Що за санкції США?

15 квітня США запровадили нові обмеження проти РФ. Окрім висилки дипломатів, Вашингтон увів санкції проти 32 юридичних та фізичних осіб Росії за спроби вплинути на президентські вибори у 2020 році.

Так, санкції ввели проти шести російських технологічних компаній, які співпрацюють із російською розвідкою, через кібератаку на урядові та приватні установи США.

У Білому домі офіційно назвали Службу зовнішньої розвідки Росії відповідальною за кібершпигунську кампанію зі зламу програмного забезпечення компанії SolarWinds. У 2020 році від цієї кібератаки постраждали Міністерство фінансів і торгівлі США, Міністерство національної безпеки, Управління ядерною зброєю тощо.

Міністерство фінансів США разом із ЄС, Великою Британією, Австралією та Канадою ввело санкції проти 8 фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з окупацією Криму та репресіями на півострові.