Росіянин намагався влаштувати кібератаку на Tesla. У США його викрили і тепер депортують
У США 24 травня засудили росіянина Єгора Крючкова, який намагався заплатити співробітнику Tesla 500 тисяч доларів, щоб той встановив шкідливе програмне забезпечення на заводі з виробництва акумуляторів у Неваді. Так хотів викрасти секрети компанії та вимагати викуп.
Про це пише Associated Press.
Його засудили до терміну, який він уже відбув під вартою, а також депортації із США. Росіянин свою провину визнав та вибачився.
Окружний суддя США Міранда Ду визнала, що спроба злому не увінчалася успіхом і мережа компанії не постраждала.
Крючков сказав, що дев'ять місяців, які він провів під вартою у США, змусили його задуматися про біль, який він заподіяв своїй сім'ї в Росії, і збиток, нанесеному його репутації. Кілька членів сім'ї відправили судді електронні листи з проханням бути поблажливою.
«Я розумію, що це було погане рішення», — сказав Крючков, якому загрожувало до п'яти років в'язниці та штраф у розмірі 250 тисяч доларів.
Суддя врешті погодився з угодою про визнання провини, досягнутою між прокуратурою і Крючковим.
Що передувало?
У березні Крючков був засуджений до 10 місяців позбавлення волі за визнання провини у змові з метою умисного пошкодження захищеного комп'ютера; виплати близько 14 825 доларів компенсації за час, витрачений компанією на розслідування спроби втручання у систему і передачу справи у ФБР; і три роки федерального нагляду.
Зараз засуджений залишатиметься під вартою до того часу, поки не покине країну.
Генеральний директор Tesla Ілон Маск після арешту росіянина у серпні в Лос-Анджелесі зазначив, що саме його компанія була ціллю атаки для збору секретів. Коли Крючкова затримали, той прямував в аеропорт, щоб вилетіти з країни.
Не перша історія
Таким чином росіяни вимагають викупу не вперше. 7 травня компанія-оператор трубопроводу Colonial Pipeline у США дізналася про кібератаку, внаслідок якої змушена була тимчасово зупинити всі трубопроводи та вивести деякі системи з мережі. Інцидент вплинув на роботу й ІТ-систем компанії. Трубопровід компанії на 45% забезпечує дизелем, бензином та реактивним паливом приблизно 18 штатів Східного узбережжя США.
У ФБР підтвердили, що до зламу причетне хакерське угруповання DarkSide. CNN із посиланням на джерело писало, що DarkSide, імовірно, походить із Росії. Угруповання заявляло, що здійснило атаку заради грошей, а не з політичною метою.
Згодом керівництво Colonial Pipeline підтвердило, що виплатила хакерам $4,4 млн викупу.