Федеральне велике журі США (окремий вид суду присяжних, який попередньо розглядає справу) оголосив обвинувачення шістьом російським офіцерам розвідки, які стоять за поширенням вірусу NotPetya у 2017 році.

Це оголосили у прямому етері. 

Їх звинувачують у «проведені найбільш руйнівної серії комп’ютерних атак, які коли-небудь приписували одній групі».

Згідно з обвинувальним актом, дії російських офіцерів завдали збитків на понад мільярд доларів низці американських організацій. Хакери працюють на Головне розвідуправління Росії.

 «Жодна країна не використовувала як зброю свій кіберпотенціал так злочинно і безвідповідально як Росія, необґрунтовано завдаючи безпрецедентних збитків для досягнення невеликих тактичних переваг і задоволення приступів своїх злих намірів», — каже помічник генпрокурора США з нацбезпеки Джон Демес.

Підсудних Юрія Андрієнка, Сергія Детістова, Павла Фролова, Анатолія Ковальова, Артема Очиченка та Петра Пліскуна обвинувачують у змові з метою проведення комп’ютерного шахрайства. 

В обвинувальному акті йдеться про атаки, які були направлені на просунення геополітичних інтересів Росії. За словами прокурорів США, вони були націлені на зимові Олімпійські Ігри в Південні Кореї у 2018 році, енергосистему України, вибори президента у Франції тощо.

Ці військові також причетні до втручання Росії в американські вибори у 2016 році. 

Що це за атака?

Атака вірусу NotPetya почалася в червні 2017 року. В Україні жертвами стали міністерства, банки, транспортні компанії, мобільні оператори, енергетичні підприємства і ЗМІ.

Вірусу, зокрема, піддалися сайт Міністерства внутрішніх справ, Секретаріату Кабінету міністрів, Державна фіскальна служба, «Нова пошта», «Укртелеком», «Ощадбанк», «Київенерго», заправки WOG, мобільний оператор «Київстар», магазини «Епіцентр» та багато інших. А в аеропорту «Бориспіль» перестало працювати табло.

Атаки відбувалися як у Києві, так і в інших містах. За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.

Раніше США, Британія та Австралія заявляли про відповідальність російських хакерів за вірус NotPetya. У липні Рада Європейського Союзу вперше задіяла механізм уведення санкцій за кібератаки. Санкції наклали проти чотирьох хакерів Головного розвідувального управління Росії. Їх вважають причетними до створення вірусів WannaCry і NotPetya, а також спробі кібератаки на Організацію із заборони хімічної зброї у 2018 році.

Поділитись: