Розробники вакцини AstraZeneca, яку має отримати Україна, кажуть про її ефективність проти «британського» штаму
Вакцина від COVID—19, розроблена англо—шведською компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом, ефективна проти «британського» штаму, наголошують науковці.
Про це зазначено в повідомленні на сайті університету.
Щоб з'ясувати, чи ефективний препарат проти «британського» штаму, науковці в період з 1 жовтня 2020-го по 14 січня 2021 року взяли мазки у добровольців, які брали участь у другій і третій фазі випробувань вакцини AstraZeneca.
Під час тестування науковці хотіли визначити, яким штамом люди заразилися. Дослідження проводили як серед хворих із симптоматичною формою, так і серед тих, хто має безсимптомний перебіг.
«Дані наших випробувань вакцини у Великій Британії показують, що вона захищає не тільки від оригінального вірусу, а й від нової мутації, яка призвела до сплеску захворюваності у Великій Британії з кінця 2020 року», — запевняє директор Оксфордської групи з випробування вакцини Ендрю Полланд.
За даними AstraZeneca, середня ефективність розробленої вакцини становить 70%. Показник був розрахований на основі двох різних оцінок ефективності.
Так, одній групі добровольців із 2,7 тисячі людей спочатку ввели пів дози препарату, а через місяць — повну. У цій групі ефективність вакцини досягла 90%. Інші 9 тисяч добровольців отримали два рази по повній дозі — у них ефективність становила 62%.
Зазначимо, що сьогодні, 5 січня, Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин від COVID-19 виробництва компаній AstraZeneca та Novavax. Постачання відбуватимуться з лютого 2021 року.
Більше про цю вакцину
Британська вакцина має назву AstraZeneca. Вона використовує Спеціально модифікований вірус, який переносить специфічний генетичний матеріал у клітинувірусний вектор, створений на основі послабленого вірусу, що викликає застуду в шимпанзе, і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації формується спеціальний шипоподібний білок, який допомагає імунній системі розпізнавати коронавірус, якщо той потрапляє в організм людини.
Вакцину AstraZeneca почали випробовувати на людях наприкінці квітня 2020 року. У липні Оксфордський університет повідомив про успішне завершення другого етапу клінічних випробувань за участі 1 077 людей, що довело дієвість і безпечність вакцини.
Першими препарат AstraZeneca схвалили у Великій Британії. Крім того, вакцина стала третьою, яку схвалили для використання в Європейському Союзі.