Румунія пожертвує по 100 тисяч доз вакцини AstraZeneca Україні та Молдові
Румунський уряд вирішив пожертвувати по 100 тисяч доз вакцини проти коронавірусу AstraZeneca двом країнам: Республіці Молдова та Україні.
Про це повідомив прем’єр-міністр Румунії Флорін Кицу на брифінгу, передає румунське видання BURSA.RO.
«На сьогоднішньому засіданні уряду ми схвалили проєкт рішення, згідно з яким ми пожертвуємо Республіці Молдова ще 100 000 доз вакцини AstraZeneca, а також підготували деталі для пожертви 100 тисяч доз вакцини Україні», — сказав прем’єр.
Також додав, що цього тижня уряд планує погодити можливість продавати Молдові щомісяця по 200 тисяч доз вакцини AstraZeneca.
Зазначимо, у лютому Румунія направила перші дози вакцини в Молдову — і саме з них у країні почалася кампанія з вакцинації.
У Румунії так багато вакцини?
Не зовсім. Наразі з близько 20 мільйонів населення країни щеплення отримали майже 5,6 мільйона, згідно з даними держпорталу RoVaccinare. Однак у квітні у Румунії пропозиція вакцин перевищила попит на них. Так, місцеві ЗМІ писали, що в центрах вакцинації у деяких округах не залишилось черг на щеплення. Частково це пояснювали великодніми святами у країні.
Допомога вакцинами Україні
Про допомогу українцям з вакцинацією раніше заявила сусідня Польща. Країна планує у травні-червні поставити в Україну 1,2 мільйона доз вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca. У Польщі наголосили, що вважають постачання препаратів важливими у відносинах з Україною.
У лютому також віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що закупівельна угода ЄС дозволяє перепродати надлишкові препарати на неприбутковій основі. Україні зможе теж цим скористатися, але коли у ЄС з’являться надлишкові вакцини — поки не відомо.
Вакцинація проти COVID-19 в Україні
В Україні вона триває з 24 лютого. Вакцинують препаратом CoviShield, розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні. Ще в Україну прибула партія препарату AstraZeneca, яку виготовили у Південній Кореї.
Також у нас щеплення роблять китайським препаратом CoronaVac та американським Pfizer. Останню вакцину Україна отримала через COVAX, але уряд домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.