Науковці спрогнозували, коли Україна досягне колективного імунітету від COVID-19. Спойлер: навіть не у 2022 році
Через недостатню кількість препаратів проти коронавірусу й повільні темпи вакцинації населення в Україні колективний імунітет до COVID—19, імовірно, буде сформований не раніше, ніж на початку 2023 року.
Такого висновку у своєму дослідженні дійшли науковці Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, передає пресслужба закладу.
Свій прогноз фахівці КПІ ґрунтували на тезі, що ключовою у подоланні пандемії COVID-19 є масова вакцинація: зокрема, щеплення принаймні 30% населення однією дозою зменшує криву захворюваності.
У дослідженні країни світу поділені на п’ять кластерів (груп) за двома показниками: темпи вакцинації населення й динаміка захворюваності на COVID-19. Найкращі прогнози — у США, Ізраїлю, Великої Британії та ОАЕ, які можуть досягти колективного імунітету вже восени 2021 року.
Україна (разом із Росією, Молдовою, Грузією, Бразилією, Мексикою, Індією тощо) потрапила до четвертої групи — з високим рівнем захворюваності й повільною вакцинацією. Ці країни ризикують не подолати COVID-19 у 2022 році й набути колективний імунітет лише у 2023 році.
«Через дефіцит вакцин і вкрай низькі темпи вакцинації (1,8% однією дозою станом на 01.05.2021), недотримання в належному обсязі карантинних норм Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету», — йдеться в дослідженні.
Це означає, що колективний імунітет в українців сформується переважно через те, що більшість перехворіє COVID-19, а це призведе до втрат населення, сповільнення економічного зростання й ізоляції від країн, де епідемічну ситуацію взяли під контроль.
Науковці радять посилити контроль за коронавірусними обмеженнями, пришвидшити темпи вакцинації та переглянути підходи до щеплень — зокрема, перехворілі на COVID-19 можуть отримувати лише одну (бустерну) дозу вакцини.
Від початку пандемії в Україні зафіксували 2 090 986 хворих на коронавірусну хворобу, з них 1 697 358 людей одужали, а 45 077 — померли від ускладнень.
З 24 лютого в Україні триває вакцинація проти коронавірусу. Використовують вакцини AstraZeneca, вироблені в Індії та Південній Кореї, а також китайський препарат CoronaVac та американський Pfizer. Останню вакцину Україна отримала через COVAX, але уряд домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.
Станом на 5 травня 759 432 українці отримали першу дозу вакцини, а обидві дози отримали 303 людини. За Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у травні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень.
- Поділитися: